thailandnamaye

تور تایلند

مقاصد پیشنهادی

تور تایلند

تور تایلند برای ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارد و اینجا بهشت گردشگران بین المللی است. تایلند سرزمین هزار معبد است و زیباترین معابد سرتاسر دنیا را اگر در نظر بگیرید، درتایلند حال و هوایی دیگر دارند. این سرزمین برای زوجینی که برای تور ماه عسل دنبال مسیر خاصی هستند پیشنهاد میشود.  آسیا گردی آژانس پلیکان پرواز آسیا را به شما معرفی می کند که مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیاست پس برای دانستن در مورد تایلند با ما همراه باشید …

کمی درباره تایلند بدانیم

تایلند سرزمینی اعجاب برانگیز در جنوب شرقی آسیاست و مرکز این کشور هزار معبد ، شهر بانکوک است. مذهب مردمان تایلند ، بودائیسم است. آنها به دین خود بسیار پایبند هستند و مناسک خود را به جا می آورند. تعداد زیاد معابد تایلند از جمله جذابیت های توریستی است.

در تایلند ، جنبه های مختلف تفریحی در انتظار شماست. شما می توانید در سواحلش آرامش بیابید. می توانید از بازار ارزانقمیت وسایل ورزشی و منسوجات خرید کنید.غذاهای خوشمزه و خاص را بچشید و درخیابانهای خاص تایلند راه بروید . از زندگی شبانه مردمان تایلند لذت ببرید و میوه های خوشمزه نوش جان کنید و کلی کارهای دیگر.

معبدی زیبا در تور تایلند thai1

ریشه نام تایلند

تایلند از دو بخش تشکیل شده است :

 • تای : لبخند
 • لند : سرزمین

سرزمین لبخند نام برازنده این سرزمین است.

 در تور تایلند ، مهمترین شهرهای توریستی کدامند ؟

تور تایلند ، بخش وسیعی از سرزمین را شامل می شود و جذابیتهای توریستی تایلند ، کم نیستند . اما به صورت فهرست وار ، مهمترین شهرهای توریستیش عبارتند از :

در تور تایلند ، انتظار چه آب و هوایی داشته باشیم ؟

در هر توری ، مثل تورهای جنوب شرق آسیا و بالاخص تور تایلند ، آب و هــوا اهمیت دارد. این خطه  نزدیک به خط استوا است  و برای همین تایلند ، گرمسیری و شرجی است. در طول سال تغییرات دمایی زیادی روی نمی دهد.

آبو هوای مهمترین شهرهای تایلند در تور تایلند :

بعنوان مثال و برای توضیحات بیشتر ، آب وهوای مهمترین شهرهای تایلند در تور تایلند را عنوان میکنیم :

آب و هوای پوکت :

در پوکت انتظار دو فصل داشته باشید که کاملا از هم مجزا هستند . این دو فصل عبارتند از :

فـصل خشک : از آبان تا اردی بهشت

فصل بارانی : از خرداد تا مهر

آب وهوای کرابی :

استان کرابی در مجموع گرم است. کرابی دارای دو فصل مجزا است ؛

 • فصل گرم و خشک
 •  خنک و مرطوب

آب و هـوای استان کرابی گرم است و ممکن است خنکترین دما به سی درجه سانتیگراد هم برسد. معمولا خرداد بیشترین حجم بارانهای موسمی میبارد اما پس از  جون ، ریزش بارانها کم می شود. از ماه دسامبر ریزشها شروع می شود.

thaii2 فیل سواری یکی از تفریحات تور تایلند است

 آب و هـوای پاتایا :

پاتایا نزدیک به بانکوک است . بنابراین آب و هویی مشابهی هم دارند . اگرچه  به دلیل ساحلی بودن ، خنک تر است. پاتایا دارای دو فصل است :

 •  خشک
 •  بارانی

فصل خشک پاتایا ، زمستان هاست . آب و هــوا در این فصل برای سفر بهترین زمان است. از اردیبهشت ماه گرم میشود.

فصول بارانی از اردی بهشت  شروع میشود. بارانها تا آبانماه ادامه دارد و بیشترین ریزش بارانها مربوط به شهریور و مهرماه است.

آب و هوای  بانکوک :

بانکوک هم مشابه شهرهایی که نام بردیم ، دو فصل دارد ؛

 • فصل خشک
 • فصل بارانی

از آبان تا اردی بهشت فصل خشک و فصل سفر به بانکوک است.

از آذرماه تا فروردین ماه ، فصلی است که بارانهای مفصل میبارد . البته این را بدانید که آب و هوای بانکوک همیشه مرطوب است و در فصل خشک کمی از بارانها کاسته میشود.

جاذبه های توریستی تور تایلند:

زمانی که پس از مشورت با همکاران ما در آژانس پلیکان پرواز تور تایلند را خریداری نمودید. وقت آن رسیده است که مقصد خود را برگزینید. از میان تمامی شهرها و مکانهایی که برای تور تایلند وجود دارد، برخی شهرها شهرت بیشتری دارند. در ادامه مقاله با برخی از این جاذبه ها بیشتر آشنا می شویم ؛

جاذبه های پاتایا

روستای فیل ها

در روستای فیلها ، به این جانداران متین و دوست داشتن آموزش داده میشود و از آنها نگهداری میشود. زمانی که به روستا پا میگذارید ، می توانید تجربه فیل سواری داشته باشید و به آنها غذا بدهید. نمایشهای فیلها هم نکته جذاب دیگر جاذبه های تور تایلند در پاتایا است.

thaii3 باغهای زیبای تور تایلند

مجسمه بودای بزرگ

بر فراز تپه ای که مشرف به شهر است ، مجسمه بودای بزرگ قرار داده شده است. وقتی به پای مجسمه می رسید ، می توانید از زیبایی منطقه برای عکس گرفتن استفاده کنید. اینجا بهترین سوژه عکاسی برای شماست.

معبد وات فرا یایی

در پاتایا هیچ جایی مثل معبد وات فرایایی نماد این شهر نیست. معبد وات فرا یایی در سال 1975 ساخته شد. بلندی مجسمه این معبد به 15 متر می رسد و از فاصله بسیار دور قابل رویت است. برای رسیدن به معبد راه درازی در پیش دارید . اما به دیدن منظره زیبایش می ارزد.

مینی سیام در پاتایا

شهری کوچک را در نظر داشته باشید که اماکن مهم کشورهای دیگر را در دل خود دارد. شما با گشت و گذار در این مینی سیتی ، جاهایی مثل مکانهای زیر را خواهید دید ؛

 • ایفل
 • کاخ کرملین
 • برج پیزا
 • طاق نصرت
 • کاخ پادشاهی کشور تایلند
 • پارسه

نکته جالبی که وجود دارد این است تمامی این ماکتها توسط معماران بومی ساخته شده است.

باغ نانگ نوچ

باغ نانگ نوچ در فاصله بیست کیلومتری از غرب این شهر واقع شده است که خانه های بومی در میان انبوه گلها و گیاهان برای بازدید شما قرار دارند. مجموعه گلهای ارکیده باغ نانگ نوچ ، از جمله بهترین قسمتهای باغ است. در باغ نمایشهایی توسط فیلها انجام می گیرد که به شما پیشنهاد میدهیم حتما سر بزنید. .

thai4 زیبایی معماری در تور تایلند

موزه بطری هایی از جنس شیشه ای

پیتر بلادیس ، هنرمندی از سرزمین آلمان ، آثار هنری خود را در تایلند به نمایش گذاشت. وی 350 بطری که درونشان ماکتی از مهم ترین سازه های سرتاسر دنیا تقدیم کرده است. این ماکتهای مینیاتوری ، از جاذبه هایی هستند که در تور تایلند و شهر پاتایا به شما پیشنهاد میدهیم. این سازه ها غالبا شامل :

 • آثار گردشگری دنیا
 • کلیساها
 • معابد
 • کاخ ها
 • کشتیها و … هستند.

جاذبه های توریستی پوکت

جزیـره فانگ نگا

جزیره فانگ نگا را احتمالا زیاد نشنیده اید  اما حتما جزیره جیمز باند را شنیده اید. صخره ای از سنگ آهک که سر از آب برآورده است.

جـزیره فی فی

در تور تایلند که به پوکت میروید ، حتما در مورد تور جزیره فی فی خواهید شنید.  در واقع می توان گفت زمانی که به جزیره نروید ، تور کاملی در پوکت برایتان برگزار نشده است. زیبایی طبیعی این جزیره  از آن گونه ها است که همیشه درذهن شما باقی می ماند.

thaii5 سواحل زیبای تور تایلند

هانومان

عاشقان هیجان بشتابید. هانومان برای کسانی که از ارتفاع ترسی ندارند ، تجربه ای خاص است. زیپ لاین هانومان در ارتفاع برای هیجان زده شدن هر توریستی کافی است. قبل از اینکه از این تفریح لذت ببرید حتما ابتدا به شما آموزش داده می شود. خواه مبتدی باشید خواه حرفه ای. فقط این را بگوییم از این فرصت کمال استفاده را ببرید.

ساحل بی نظیر کاتا

ساحل کاتا از دو بخش مجزا از هم تشکیل شده است که از طریق دماغه ای بهم میرسند و همیشه مملو است گردشگر است . اما مطمئنا یکی از بهترین جاهایی است که در تور تایلند در پوکت به شما پیشنهاد میدهیم.

مجسمه بودای بزرگ در پوکت

مجسمه بودای بزرگ پوکت ، با قد 47 متری خود ، از دیگر جذابیتهای توریستی پوکت در تورتایلند است. ساحل کارون و ساحل کاتا با گذشتن از کنار مجسمه در انتظار شما هستند. بحق اینجا بهترین مناظر را خواهید دید.

ساحل فوق العاده خاص کامالا

در شمال ساحل پتونگ به ساحل فوق العاده خاص کامالا خواهید رسید. ساحل کامالا نسبت به خیلی از مناطق پوکت ، خلوت تر است و سکوت بیشتری دارد و از ازدحام پتونگ خبری نیست. ساحل برای ریلکس کردن گردشگران بهترین گزینه است. حتی اگر تمایل داشتید می توانید ماهیگیری کنید و لذت ببرید. به هر حال ، این بخش از تور تایلند ، تکرار ناشدنی است.

thaiii6 زیبایی سواحل تور تایلند

دماغه فرامپ سپ

دماغه فرامپ سپ ، برای عکاسان و علاقه مندان به طبیعت بهترین جا است. مخصوصا اگر شما زمانی که آفتاب در حال غروب است به اینجا برسید، بهترین منظره را خواهید دید. زیبایی دماغه فرامپ سپ به حدی است که بهترین سوژه عکاسی است.

جاذبه های گردشگری بانکوک

بانکوک برای بسیاری از گردشگران مقصدی همیشه رویایی است. اینجا پر ازمعابد و فروشگاههای متعدد و جاذبه های بینظیراست. یکی از تفریحات خاص این شهر ، خرید کردن است. حتما می دانید که خرید کردن در بانکوک یکی از بصرفه ترین خریدهاست. با هم تعدادی از جاذبه های گردشگری تور تایلند در بانکوک را مرور خواهیم کرد؛

کاخ بزرگ

عمر این قلعه به قرن 17 میلادی باز می گردد. هم اکنون هم ارگ پادشاه تایلند است. وی با همسران و فرزندانش در همین کاخ زندگی می کند . زیبایی کاخ بزرگ برگرفته از معماری بومی و اروپایی است که به بهترین وجه به تصور درآمده است.

بازارچه های شناور

حتما در تصاویر اینترنتی بازارچه هایی که روی آب شناورند را دیده اید. یکی از همین بازارچه ها در شهر بانکوک است. اقلامی متفاوتی به فروش می رسند . از جمله :

 • میوه های گرمسیری
 • سبزیجات متنوع
 • صیفی جات تازه
 • ماهی و پروتئین
 • غذاهای آماده

 معبد وات آرون

در سمت غرب رود شائو فرایا ، معبدی بی اندازه زیبا وجود دارد. معبد وات آرون ، یک بار در زمانی که جنگ با مردمان برمه بود، آتش زده شد. متاسفانه خسارت بسیاری به معبد وارد شد. اما مجددا ساخته شد و هم اکنون هم به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک محسوب میشود.

جاذبه های گردشگری  کرابی

استان کرابی برای گردشگران بسیاری ، تنها مقصد در تور تایلند است. البته که گردشگرانی که این مقصد را برمیگزینند، کاملا هم حق دارند. وقتی با همکاران ما در آژانس پلیکان پرواز آسیا تماس میگیرید، اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار میدهند.

غارها و ساحل ریلی

منطقه ساحلی ریلی ،  در ناحیه جنوبی ساحل آ او نانگ قرار دارد. برای رسیدن به ساحل  ، از قایق بایستی استفاده نمود. زیبایی طبیعی این منطقه  بی اندازه است. اما اگر بخواهیم دسته بندی کنیم ، شما بهترین منظره ها را برای بازدید خواهید داشت . از جمله :

 • آب های روشن کریستالی
 • صخره های آهکی
 • غارهای زیبا
 • تالاپ پنهان شده از چشم ها
 • ساحل شنی نرم

thaiii7 آرامش و زیبایی بخشی از تور تایلند

خلیج مایا

خلیج مایا یکی از جاذبه های توریستی کرابی است و فیلمبرداری فیلم ساحل در این خلیج انجام گرفت . در این فیلم ، لئورنادو دی کاپریو نقش آفرینی کرده است.

غار وات تام سوا

شهرت غار وات تام سوا، نسبت به بقیه غارها به گونه ای دیگر است . درون غار ، معبد تایگر کی است و شما راهبان بسیاری را خواهید دید که در حال عبادت هستند. زیبایی غار با جنگلهای اطرافش دو چندان میشود.

جنگل‌ آ او لاک

چهل و پنج کیلومتر که از شمال کرابی خارج میشوید ، جنگل آ او لاک را خواهید دید. نکته جالب این جنگل آن است که از نوع حرا است. زیباترین منظره ای که می توانید از جنگل انتظار داشته باشید در همین جنگل نهفته است و منطقه هنوز هم حال و هوای روستایی خود را حفظ نموده است.

کوه پان‌یی

کوه پان یی ، در واقع جزیره ای است که سر از آب برآورده است و جنس آن از صخره های آهکی است. روستایی زیبا در کنار این کوه قرار دارد. اما این روستا کمی متفاوت است . چرا که روی آب بنا شده است ! منازل روستاییان در این روستا ، روی آب شناور است.

thaiii8 وسایط نقلیه در تور تایلند متنوع هستند

پکیجهای پیشنهادی

خدمات اخذ ویزا

فهرست
Call Now Button