تور تایلند نوروز 1403

تور تایلند نوروز 1403

تور تایلند برای ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارد. اینجا بهشت گردشگران بین المللی است. تایلند سرزمین هزار معبد است. زیباترین معابد سرتاسر دنیا را اگر در نظر بگیرید، در تایلند حال و هوایی دیگر دارند. تایلند برای زوجینی که برای تور ماه عسل دنبال مسیر خاصی هستند پیشنهاد میشود.  آسیا گردی آژانس پلیکان پرواز آسیا را به شما معرفی می کند. آژانس پلیکان پرواز آسیا ، مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیاست. برای دانستن در مورد تایلند با ما همراه باشید …

کمی درباره تایلند بدانیم

تایلند سرزمینی اعجاب برانگیز در جنوب شرقی آسیاست. مرکز این کشور هزار معبد ، شهر بانکوک است. مذهب مردمان تایلند ، بودائیسم است. آنها به دین خود بسیار پایبند هستند و مناسک خود را به جا می آورند. تعداد زیاد معابد تایلند از جمله جذابیت های توریستی است.

در تایلند ، جنبه های مختلف تفریحی در انتظار شماست. شما می توانید در سواحل تایلند آرامش بیابید. می توانید از بازار ارزانقمیت وسایل ورزشی و منسوجات خرید کنید.غذاهای خوشمزه و خاص را بچشید . درخیابانهای خاص تایلند راه بروید . از زندگی شبانه مردمان تایلند لذت ببرید . میوه های خوشمزه نوش جان کنید و کلی کارهای دیگر.

ریشه نام تایلند

تایلند از دو بخش تشکیل شده است :

تای : لبخند
لند : سرزمین

سرزمین لبخند نام برازنده این سرزمین است.

تور تایلند نوروز 1403
در تور تایلند ، مهمترین شهرهای توریستی کدامند ؟

تور تایلند ، بخش وسیعی از سرزمین تایلند را شامل می شود. جذابیتهای توریستی تایلند ، کم نیستند . اما به صورت فهرست وار ، مهمترین شهرهای توریستی تایلند عبارتند از :

بانکوک
پوکت
پاتایا
چیانگ رای
چیانگ مای
کرابی
در تور تایلند ، انتظار چه آب و هوایی داشته باشیم ؟

در هر توری ، مثل تورهای جنوب شرق آسیا و بالاخص تور تایلند ، آب و هوا اهمیت دارد. سرزمین تایلند نزدیک به خط استوا است. برای همین آب و هوای خاک تایلند ، گرمسیری و شرجی است. در طول سال تغییرات دمایی زیادی روی نمی دهد.

آب و هوای مهمترین شهرهای تایلند در تور تایلند :

بعنوان مثال و برای توضیحات بیشتر ، آب و هوای مهمترین شهرهای تایلند در تور تایلند را عنوان میکنیم :

آب و هوای پوکت :

در پوکت انتظار دو فصل داشته باشید . دو فصلی که کاملا از هم مجزا هستند . این دو فصل عبارتند از :

فصل خشک : از آبان ماه تا اردی بهشت ماه

فصل بارانی : از خرداد ماه تا مهر ماه

تور تایلند نوروز 1403

آب و هوای کرابی :

استان کرابی در مجموع گرم است. کرابی دارای دو فصل مجزا است ؛

فصل گرم و خشک
فصل خنک و مرطوب

آب و هوای استان کرابی گرم است. ممکن است خنکترین دما به سی درجه سانتیگراد هم برسد. معمولا خرداد ماه بیشترین حجم بارانهای موسمی میبارد. پس از ماه جون ، ریزش بارانها کم می شود. اما از ماه دسامبر ریزشها شروع می شود.

آب و هوای پاتایا :

پاتایا نزدیک به بانکوک است . بنابراین آب و هوای مشابهی هم دارند . اگرچه  به دلیل ساحلی بودن ، خنک تر است. پاتایا دارای دو فصل است :

فصل خشک
فصل بارانی

فصل خشک پاتایا ، زمستان هاست . آب و هوا در این فصل برای سفر بهترین زمان است. از اردیبهشت ماه هوا گرم میشود.

فصل بارانی از اردی بهشت ماه شروع میشود. بارانها تا آبانماه ادامه دارد. بیشترین ریزش بارانها مربوط به شهریور و مهر ماه است.

آب و هوای  بانکوک :

بانکوک هم مشابه شهرهایی که نام بردیم ، دو فصل دارد ؛

فصل خشک
فصل بارانی

از آبان تا اردی بهشت فصل خشک و فصل سفر به بانکوک است.

از آذرماه تا فروردین ماه ، فصلی است که بارانهای مفصل میبارد . البته این را بدانید که آب و هوای بانکوک همیشه مرطوب است. اما در فصل خشک کمی از بارانها کاسته میشود.

تور تایلند نوروز 1403

جاذبه های توریستی تور تایلند:

زمانی که پس از مشورت با همکاران ما در آژانس پلیکان پرواز تور تایلند را خریداری نمودید. وقت آن رسیده است که مقصد خود را برگزینید. از میان تمامی شهرها و مکانهایی که برای تور تایلند وجود دارد، برخی شهرها شهرت بیشتری دارند. در ادامه مقاله با برخی از این جاذبه ها بیشتر آشنا می شویم ؛

جاذبه های پاتایا
روستای فیل ها

در روستای فیلها ، به این جانداران متین و دوست داشتن آموزش داده میشود. از آنها نگهداری میشود. زمانی که به روستا پا میگذارید ، می توانید تجربه فیل سواری داشته باشید. غذا دادن به فیلها تجربه ای است که برای همگان جذاب خواهد بود. نمایشهای فیلها هم نکته جذاب دیگر جاذبه های تور تایلند در پاتایا است.

مجسمه بودای بزرگ

بر فراز تپه ای که مشرف به شهر است ، مجسمه بودای بزرگ قرار داده شده است. وقتی به پای مجسمه می رسید ، می توانید از زیبایی منطقه برای عکس گرفتن استفاده کنید. اینجا بهترین سوژه عکاسی برای شماست.

معبد وات فرا یایی

در پاتایا هیچ جایی مثل معبد وات فرایایی نماد این شهر نیست. معبد وات فرا یایی در سال 1975 ساخته شد. بلندی مجسمه این معبد به 15 متر می رسد و از فاصله بسیار دور قابل رویت است. برای رسیدن به معبد راه درازی در پیش دارید . اما به دیدن منظره زیبایش می ارزد.

مینی سیام در پاتایا

شهری کوچک را در نظر داشته باشید که اماکن مهم کشورهای دیگر را در دل خود دارد. شما با گشت و گذار در این مینی سیتی ، جاهایی مثل مکانهای زیر را خواهید دید ؛

برج ایفل
کاخ کرملین
برج پیزا
طاق نصرت
کاخ پادشاهی کشور تایلند
پارسه

نکته جالبی که وجود دارد این است تمامی این ماکتها توسط معماران بومی ساخته شده است.

تور تایلند نوروز 1403

باغ نانگ نوچ

باغ نانگ نوچ در فاصله بیست کیلومتری از غرب این شهر واقع شده است. خانه های بومی در میان انبوه گلها و گیاهان برای بازدید شما قرار دارند. مجموعه گلهای ارکیده باغ نانگ نوچ ، از جمله بهترین قسمتهای باغ است. در باغ نمایشهایی توسط فیلها انجام می گیرد که به شما پیشنهاد میدهیم حتما سر بزنید. .

موزه بطری هایی از جنس شیشه ای

پیتر بلادیس ، هنرمندی از سرزمین آلمان ، آثار هنری خود را در تایلند به نمایش گذاشت. وی 350 بطری که درونشان ماکتی از مهم ترین سازه های سرتاسر دنیا تقدیم کرده است. این ماکتهای مینیاتوری ، از جاذبه هایی هستند که در تور تایلند و شهر پاتایا به شما پیشنهاد میدهیم. این سازه ها غالبا شامل :

آثار گردشگری دنیا
کلیساها
معابد
کاخ ها
کشتیها و … هستند.
جاذبه های توریستی پوکت
جزیره فانگ نگا

جزیره فانگ نگا را احتمالا زیاد نشنیده اید . اما حتما جزیره جیمز باند را شنیده اید. صخره ای از سنگ آهک که سر از آب برآورده است.

تور تایلند نوروز 1403
جزیره فی فی

در تور تایلند که به پوکت میروید ، حتما در مورد تور جزیره فی فی خواهید شنید.  در واقع می توان گفت زمانی که به جزیره فی فی نروید ، تور کاملی در پوکت برایتان برگزار نشده است. زیبایی طبیعی جزیره فی فی از آنهایی است که همیشه درذهن شما باقی می ماند.

هانومان

عاشقان هیجان بشتابید. هانومان برای کسانی که از ارتفاع ترسی ندارند ، تجربه ای خاص است. زیپ لاین هانومان در ارتفاع برای هیجان زده شدن هر توریستی کافی است. قبل از اینکه از این تفریح لذت ببرید حتما ابتدا به شما آموزش داده می شود. خواه مبتدی باشید خواه حرفه ای. فقط این را بگوییم از این فرصت کمال استفاده را ببرید.

ساحل بی نظیر کاتا

ساحل کاتا از دو بخش مجزا از هم تشکیل شده است که از طریق دماغه ای بهم میرسند. ساحل کاتا همیشه مملو است گردشگر است . اما مطمئنا یکی از بهترین جاهایی است که در تور تایلند در پوکت به شما پیشنهاد میدهیم.

مجسمه بودای بزرگ در پوکت

مجسمه بودای بزرگ پوکت ، با قد 47 متری خود ، از دیگر جذابیتهای توریستی پوکت در تورتایلند است. ساحل کارون و ساحل کاتا با گذشتن از کنار مجسمه در انتظار شما هستند. بحق اینجا بهترین مناظر را خواهید دید.

تور تایلند نوروز 1403

ساحل فوق العاده خاص کامالا

در شمال ساحل پتونگ به ساحل فوق العاده خاص کامالا خواهید رسید. ساحل کامالا نسبت به خیلی از مناطق پوکت ، خلوت تر است. اینجا سکوت بیشتری دارد. از ازدحام پتونگ خبری نیست. ساحل کامالا برای ریلکس کردن گردشگران بهترین گزینه است. حتی اگر تمایل داشتید می توانید ماهیگیری کنید و لذت ببرید. به هر حال ، این بخش از تور تایلند ، تکرار ناشدنی است.

دماغه فرامپ سپ

دماغه فرامپ سپ ، برای عکاسان و علاقه مندان به طبیعت بهترین جا است. مخصوصا اگر شما زمانی که آفتاب در حال غروب است به اینجا برسید، بهترین منظره را خواهید دید. زیبایی دماغه فرامپ سپ به حدی است که بهترین سوژه عکاسی است.

جاذبه های گردشگری بانکوک

بانکوک برای بسیاری از گردشگران مقصدی همیشه رویایی است. اینجا پر ازمعابد و فروشگاههای متعدد و جاذبه های بینظیراست. یکی از تفریحات خاص این شهر ، خرید کردن است. حتما می دانید که خرید کردن در بانکوک یکی از بصرفه ترین خریدهاست. با هم تعدادی از جاذبه های گردشگری تور تایلند در بانکوک را مرور خواهیم کرد؛

کاخ بزرگ

عمر این قلعه به قرن 17 میلادی باز می گردد. هم اکنون هم ارگ پادشاه تایلند است. وی با همسران و فرزندانش در همین کاخ زندگی می کند . زیبایی کاخ بزرگ برگرفته از معماری بومی و اروپایی است که به بهترین وجه به تصور درآمده است.

بازارچه های شناور

حتما در تصاویر اینترنتی بازارچه هایی که روی آب شناورند را دیده اید. یکی از همین بازارچه ها در شهر بانکوک است. اقلامی متفاوتی به فروش می رسند . از جمله :

میوه های گرمسیری
سبزیجات متنوع
صیفی جات تازه
ماهی و پروتئین
غذاهای آماده
معبد وات آرون

در سمت غرب رود شائو فرایا ، معبدی بی اندازه زیبا وجود دارد. معبد وات آرون ، یک بار در زمانی که جنگ با مردمان برمه بود، آتش زده شد. متاسفانه خسارت بسیاری به معبد وارد شد. اما مجددا ساخته شد و هم اکنون هم به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک محسوب میشود.

تور تایلند نوروز 1402
جاذبه های گردشگری  کرابی

استان کرابی برای گردشگران بسیاری ، تنها مقصد در تور تایلند است. البته که گردشگرانی که این مقصد را برمیگزینند، کاملا هم حق دارند. وقتی با همکاران ما در آژانس پلیکان پرواز آسیا تماس میگیرید، اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار میدهند.

غارها و ساحل ریلی

منطقه ساحلی ریلی ،  در ناحیه جنوبی ساحل آ او نانگ قرار دارد. برای رسیدن به ساحل ریلی ، از قایق بایستی استفاده نمود. زیبایی طبیعی این منطقه ساحلی بی اندازه است. اما اگر بخواهیم دسته بندی کنیم ، شما بهترین منظره ها را برای بازدید خواهید داشت . از جمله :

آب های روشن کریستالی
صخره های آهکی
غارهای زیبا
تالاپ پنهان شده از چشم ها
ساحل شنی نرم
خلیج مایا

خلیج مایا یکی از جاذبه های توریستی کرابی است. فیلمبرداری فیلم ساحل در این خلیج انجام گرفت . در این فیلم ، لئورنادو دی کاپریو نقش آفرینی کرده است.

غار وات تام سوا

شهرت غار وات تام سوا، نسبت به بقیه غارها به گونه ای دیگر است . درون غار ، معبد تایگر کی است. راهبان بسیاری را خواهید دید که در حال عبادت هستند. زیبایی غار با جنگلهای اطرافش دو چندان میشود.

جنگل‌ آ او لاک

چهل و پنج کیلومتر که از شمال کرابی خارج میشوید ، جنگل آ او لاک را خواهید دید. نکته جالب این جنگل آن است که از نوع حرا است. زیباترین منظره ای که می توانید از جنگل انتظار داشته باشید در همین جنگل نهفته است. منطقه هنوز هم حال و هوای روستایی خود را حفظ نموده است.

تور تایلند نوروز 1403

کوه پان‌یی

کوه پان یی ، در واقع جزیره ای است که سر از آب برآورده است . جنس این کوه از صخره های آهکی است. روستایی زیبا در کنار این کوه قرار دارد. اما این روستا کمی متفاوت است . چرا که روی آب بنا شده است ! منازل روستاییان در این روستا ، روی آب شناور است.

پکیجهای پیشنهادی

خدمات اخذ ویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button