ویزای اسپانیا

همه چیز درباره اخذ ویزای اسپانیا

واضح است که برای ورود به سرزمین ماتادورها ، نیاز به ویزای اسپانیا داریم . ویزای اسپانیا از جمله ویزای شینگن جذاب اروپا است . اسپانیا برای ما ایرانی ها همیشه کشوری دوست داشتنی و جذاب بوده است. از زیبایی رقص های محلی تا موسیقی دلنشین و زبان آهنگینشان. سرزمینی که حتی از درون قاب تلویزیون هم آفتابش گرم و بی دریغ است. در ادامه با آژانس پلیکان پرواز آسیا همراه باشید تا در مورد نحوه اخذ ویزا اطلاعات کسب نمایید.

.

بخشنامه مهم ویزای اسپانیا

متقاضیان ویزای شینگن اسپانیا، در صورت داشتن مدارک لازم، می‌توانند برای اخذ ویزای اسپانیا را به دفتر خدمات ویزای اسپانیا در تهران ارائه دهند. همچنین مسافرانی که بیش از 14 روز از تزریق آخرین دوز واکسن آنان گذشته باشد، اجازه سفر به اسپانیا را خواهند داشت. واکسن‌های مورد تایید اسپانیا برای اخذ ویزای توریستی و سفر به این کشور: «فایزر و بیون‌تک»، «مدرنا»، «آسترازنکا»، «جانسون اند جانسون» و «سینوفارم»

.

چه چیزهایی به دریافت ویزای اسپانیا کمک می کند؟

اگر برخی از کارگزاران اینگونه تبلیغ می کنند که ویزای تضمینی صادر می کنند صحیح نیست. افسران بخش کنسولی سفارت ها یا مقامات بالاتر هستند که تعیین کننده هستند. بنابراین اینگونه تبلیغات باعث نشود که شما هزینه ای بیهوده انجام دهید . درست این است که بدانید « چه چیزهایی به دریافت ویزای اسپانیا کمک می کند؟ » . و برای تقویت آنها اقدام کنید. در ادامه کمی در مورد این موارد با هم صحبت می کنیم …

صدور ویزای اسپانیا چقدر طول می کشد ؟

اینکه بخواهیم دقیق این را بگوییم که صدور ویزای اسپانیا چقدر طول می کشد ؟ باید گفت که سه هفته زمان نیاز است که مدارک تحویلی شما به سفارت مورد بررسی واقع شود. و نتیجه آن اعلام گردد. بنابراین برای تاریخ سفر خود این مدت زمان را حتما در نظر داشته باشید و برنامه ریزی لازم را داشته باشید.

با تور برای رفتن به اسپانیا اقدام کنید

چنانچه شما در قالب یک تور تفریحی کوتاه مدت برای سفر به اسپانیا اقدام کنید، شانس شما بهتر می شود. زیرا نشان می دهد شما برنامه برای ماندن در اسپانیا ندارید. و از طریق یک آژانس معتبر اقدام به خرید تور نموده اید. در غیر این صورت بهتر این است که شما از طریق خاک دیگری در حوزه شینگن وارد خاک اسپانیا شوید . این مورد هم یکی از راه هایی است که بتوانید به آن فکر کنید.

به هر حال گفتن این کلام ناراحت کننده است. ولی با توجه به مهاجرت های بعضا غیرقانونی صورت پذیرفته ، جلب اعتماد واحد کنسولی سفارت بسیار حائز اهمیت است. شما بایستی مدارکی را آماده نمایید که سفارت اسپانیا تشخیص دهد هدف شما بازگشت به ایران است.

آیا به صورت انفرادی میتوان ویزای اسپانیا را دریافت کرد ؟

در مجموع می توان گفت اینکه شما به صورت انفرادی برای دریافت ویزا اقدام کنید. نتیجه دلخواه شما را در پی نخواهد داشت. یعنی آژانس پلیکان پرواز آسیا ، به شما پیشنهاد می دهد بهتر است در قالب تور گروهی برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایید.

ارائه تمکن مالی مناسب و گردش حساب خوب

گردش حساب خوب به معنای واریز و برداشت های متوالی است . به شرطی که مانده حساب از رقمی پایین تر نیاید. این نشان دهنده فعالیت اقتصادی و مالی مسافر است. برای اینکه شما میزان قدرت گردش حساب خود را نشان دهید. کافی است گردش حساب سه ماه گذشته را به زبان انگلیسی و با مهر و سربرگ بانک فراهم نمایید. البته گاهی گفته می شود که میزان مبلغ گردش ها اهمیت چندانی ندارد . اما یک گردش مالی مناسب قطعا قدرت مالی متقاضی را اثبات می کند.

تمکن مالی اما ، مانده حساب مسافر است. مبلغ آن بیش از دویست و سیصد میلیون تومان بایستی باشد . برای اطلاعات بیتشر با همکاران ما در آژانس پلیکان پرواز آسیا تماس بگیرید . مبلغی که اعلام شد ، مانده حساب به ازای هر نفر از مسافران است.

آیا اهل سفر هستید ؟

اثبات این که شما آیا اهل سفر هستید ؟ یا خیر در صدور ویزای اسپانیا اهمیت دارد. فقط پاسپورت های قدیمی و پاسپورت حال حاضر خود را تحویل دهید. در این پاسپورت ها ویزاهای صادره و مهر ورود و خروج شما درج شده است. همین نشان می دهد که کلا شما علاقه مند به سفر هستید که اصطلاحا یعنی TRAVEL HISTORY خوبی دارید.

مدارک مورد نیاز ویزای اسپانیا

این را در ذهن داشته باشید که برای صدور ویزای اسپانیا ، لازم هست که تمامی مدارک به زبان اسپانیایی ترجمه شود. البته که روند ترجمه کمی زمان بر است و گاهی تا چهار هفته کاری زمان می برد. البته خوبی که دارد این است که نیاز نیست شما به تایید وزرات امور خارجه یا تایید دادگستری برسانید . همان که ترجمه شود کفایت می کند.

سایر مدارک ویزای اسپانیا عبارتند از ؛

 • پر کردن فرم اپلیکیشن ویزا
 • دو قطعه عکس با سایز 3.5 * 4.5
 • اصل پاسپورت مسافر به انضمام تمامی پاسپورت های قدیمی مسافر
 • ارائه بلیط رزرو شده بصورت رفت و برگشت
 • تاییدیه واچر هتل
 • تاییدیه مکانی که به عنوان اقامت در فرانسه در نظر گرفته اید.
 • تمکن مالی مسافر و ارائه گردش حساب بانکی
 • اصل شناسنامه مسافر با ترجمه
 • ارائه اصل سند ازدواج مسافر با ترجمه
 • تحویلب اصل کارت ملی مسافر با ترجمه
 • تحویل رسیدی که در ازای هزینه ویزا دریافت نموده اید.

وقت سفارت اسپانیا

اخذ وقت سفارت اسپانیا هزینه اندکی دارد. اگر شما از طریق تور اسپانیا برای دریافت ویزا اقدام نموده باشید ، هزینه محاسبه می شود. مسئله ای که باید به اطلاع شما برسد این است که برای دریافت ویزای اسپانیا نیازی نیست شما مصاحبه داشته باشید. صرفا تحویل مدارک و انگشت نگاری برای تکمیل مراحل اداری کفایت می کند.

همان طور که بالا اشاره کردیم ، فرایند بررسی مدارک شما و صدور ویزا یا ریجکت آن، بیست و یک روز زمان می برد. بیست و یک روز دلهر آور ! چنانچه شما از طریق یک آژانس معتبر اقدام نموده باشید ، این دلهره کمتر خواهد بود.

صدور ویزا یا ریجکت ویزا ، مسئله این است !

آن سوی صدور ویزا ، ریجکت ویزا است. دو قلوی ناهمسان و نا میمونی که ممکن است برای هر مسافر پیش بیاید. اینکه شما بدانید مهم ترین عواملی که باعث ریجکت یا رد شدن ویزای اسپانیا ی شما می شود ، چیست ؟  کمک شایانی میکند. این را هم در نظر داشته باشید برای انتخاب بین صدور یا ریجکتی ویزا ریسک نکنید. چرا که این ریجکتی نتایج منفی بدی برای اقدامات آتی شما خواهد داشت. با هم مهمترین عوامل رد شدن ویزا را چک می کنیم ؛

 • بصورت گروهی برای دریافت ویزا اقدام کنید.

اقدام به صورت انفرادی ، همان طور که بالا هم به آن اشاره شد باعث رد شدن درخواست ویزا میشود. حتی اگر به صورت خانوادگی هم اقدام کنید هم همین اتفاق می افتد.

 • اگر مسافر دارای سابقه جرم باشد.

مسافری که سابقه کیفری داشته باشد . و این سابقه در حال حاضر ایجاد شده باشد یا از قدیم رخ داده باشد تاثیر منفی خود را خواهد داشت.

 • اگر برای ارائه مدارک ، صداقت وجود نداشته باشد.

مسافری که به عمد از ارائه مدرکی امتناع ورزد یا مدارکی را به دروغ ارائه دهد. در صورتی که از سوی سفارت کشف گردد ، موجبات ریجکتی را فراهم میکند.

 • اگر مسافر پاسپورت جعلی ارائه دهد.

این مورد را می توانستیم در بند فوق اعلام کنیم . اما جدا کردن این مورد ، میزان اهمیت پاسپورت جعلی در ریجکتی و عواقب آن را مشخص میکند.

 • بیمه مسافرتی که خریداری کرده نامعتبر باشد.

حقیقت آن است که صدور یک بیمه نامه مسافرتی مگر چقدر هزینه دارد؟ که مسافر بخواهد پس از پرداخت آن همه هزینه برای ترجمه مدارک و … در صدور بیمه نامه صرفه جویی کند. بیمه نامه مسافرتی را که می خرید ، حتما اصل باشد و در سامانه سنهاب دارای شماره پیگیری معتبر باشد.

ریجکت شده اید ؟ آیا میشود رفع ریجکتی کرد ؟

خیر . باز هم فریب برخی از کارگزاران را نخورید. ریجکت شده اید ؟ تلاشی برای رفع آن ننمایید. فقط بایستی بمدت شش ماه صبر کنید تا زمان لازم برای اقدام دوباره فراهم شود. پس از گذشت این مدت، شما توانسته اید موارد نقص پرونده خود را برطرف نمایید. می توانید دوباره برای دریافت ویزای اسپانیا از اقدام کنید.

آیا به ریجکتی ویزای اسپانیا می توانیم اعتراض کنیم.

بله . این بار بله . نامه اعتراض خود را به زبان کشور اسپانیا بنگارید . و در ساعات معین 13:00 تا 14:00 هر روز به جز پنجشنبه ها و جمعه ها و شنبه ها به سفارت تحویل دهید. روند رسیدگی به نامه اعتراض شما یک ماه و نیم به طول می انجامد. مسافری که ویزایش ریجکت شده است برای تحویل نامه اعتراض خود باید مراجعه کند. حتما این نکته را در نظر داشته باشید.

نشانی سفارت اسپانیا در تهران

نشانی سفارت اسپانیا در تهران عبارت است از ؛تهران ، منطقه دروس ، بلوار شهر زاد ، کوچه یکم شرقی ، شماره ده

دنیای بعد از کرونا

کرونا یکی از مهلک ترین ضربه هایی که به دنیا وارد کرد ، بخش گردشگری و توریسم بود. متاسفانه آسیب های بسیار غیرقابل جبرانی به مسافران و کشورهای مقصد وارد شد. سالانه گردش مالی بسیاری از طریق صنعت توریسم در گردونه مالی کشورها قرار می گرفت. منتها شوکی که این بیماری منحوس به پیکره اقتصاد کشورهای دنیا وارد نمود، غیرقابل تصور بود . در ادامه برخی از سوالاتی را که حول محور کرونا می چرخد مطرح میکنیم…

: سوالات متداول ویزای اسپانیا و کرونا

سوال یکم :

سوال : مسافرانی که پیش از همه گیری کرونا برای صدور ویزای اسپانیا اقدام کردند چه باید بکنند؟

پاسخ : مسافر بایستی به سایت سفارت اسپانیا مراجعه نمایند. از بخش مرکز خدمات ویزای اسپانیا ، این امر را پیگیری کنند. اگر شما امکان بررسی پرونده خود را از طریق ارسال SMS انتخاب نموده اید. کافی است اینباکس گوشی خود را دائما بررسی نمایید.

سوال دوم :

سوال : می توانیم بدون آنکه به مرکز خدمات ویزا ی اسپانیا برویم ، درخواست انجام خدمات ویزا دهیم ؟

پاسخ : بله ، می توانید در محل زندگی یا محل کار خود برای انجام امر انگشت نگاری اقدام نمایید. امکان انگشت نگاری سیار فراهم آمده است.

سوال سوم :

سوال : اگر پاسپورت خود را لازم داشته باشیم می توانیم از سفارت دریافت کنیم؟

پاسخ : اگر شما جزء آن دسته از مسافران هستید که برای بازپس گیری پاسپورت ، گزینه ارسال با پیک را انتخاب نکرده اید. بایستی با مرکز خدمات ویزای اسپانیا در ارتباط باشید و اقدام نمایید. امکان ارسال ایمیل و پیگیری از آن طریق هم برای شما فراهم شده است.

سوال چهارم :

سوال : ویزای اسپانیا را گرفته اید اما در دوران کرونا از آن استفاده نکرده اید؟ می خواهید بدانید عاقبت این ویزای صادر شده چه خواهد بود ؟

پاسخ : باید بدانید که مهلت ویزای صادر شده درست است که رو پایان است. یا به اتمام رسیده است. اما لازم است که شما پس از آنکه بخش کنسولی اسپانیا مجددا فعالیت خود را از سر گرفت. درخواست صدور ویزای جدید را ارائه بدهید.

سایر ویزاها

GERMANY

FRANCE

SPAIN

SWITZRLND

CZECH

ITALY

CANADA

AUSTRALIA

ENGLAND

SCHENGEN

SLOVAKIA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button