تورهای اقساطی

پکیجهای پیشنهادی

تورهای دور آسیا

خدمات اخذ ویزا

تورهای اقساطی

تا به حال به این فکر کردید که «سفر» از کی آغاز شد؟ اولین بار به چه علت سفر کردیم؟ اصلاً چه‌طور توانستیم سفر کنیم؟ و این که چرا الان سفر می‌کنیم؟ و آیا برای پرداخت هزینه های سفر امکان تورهای اقساطی فراهم شده است ؟با ما همراه باشید تا بیشتر درباره‌ی سفر بدانیم.

اکثر ما وقتی که به سفر در دوران‌های گذشته فکر می‌کنیم یاد «مارکوپولو» و «کریستف کلمب» می‌افتیم. اما یک نکته‌ی اساسی را فراموش می‌کنیم؛ آن‌ها و افرادی مشابه آن‌ها مسافر نبودند. بلکه محقق بودند. بحث امروز ما درباره‌ی سفر کردن توسط آدم‌های عادی است؛ مثل من و شما. آن هم برای تفریح و جهانگردی، نه مسائل کاری، معیشتی، تحقیقی و …

اصلاً اجازه بدهید از اول شروع کنیم. «سفر» از چه زمانی شروع شد؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال اول باید بدانیم که هدف از اولین سفر چه بوده است.

تورهای مسافرتی اقساطی

پیش از تاریخ

انسان‌های اولیه برای پیدا کردن غذا، دور شدن از خطرات و پیدا کردن جای مناسب برای زندگی سفر می‌کردند. این جابه‌جایی‌ها شامل مسیرهای کوتاهی می‌شد. اما اگر کمی عقب‌تر بایستیم و به آن‌ها زمان بیشتری دهیم متوجه می‌شویم که مجموع این سفرها تبدیل به مهاجرت‌های چندهزار کیلومتری در طول سال‌های متمادی شد.

عهد باستان

پس از اسکان انسان‌ها، تشکیل تمدن‌ها و پیشرفت امپراتوری‌ها، نیاز حکومت‌ها تغییر کرد. امپراتوری‌های آسیایی، آفریقایی و خاورمیانه برای تامین معاش، گرفتن مالیات و فیصله‌دادن به جنگ‌های قبیله‌ای، نیازمند سر زدن به مناطق مختلف امپراتوری بودند. به دنبال اختراع چرخ،‌ گاری‌ها و ارابه‌ها ساخته شدند و آن‌ها نیز نیازمند جاده‌های صاف و هموار بودند.

تا جایی که می‌دانیم در مصر باستان، جاده‌های ساده و قایق‌های روان در رود نیل مردم را برای تجارت یا مقاصد مذهبی جابه‌جا می‌کردند. مقاصد مذهبی شامل انواع جشنواره‌های فصلی و برنامه‌های زیارتی بود که هر ساله برگزار می‌شدند.

حدود ۲۵۰۰ سال پیش رومی‌ها برای کشورگشایی و گسیل ارابه‌هایشان جاده‌های سنگفرش را ساختند و کیلومترها ادامه‌اش دادند.

یونانیان در گسترش سفرها پا را فراتر گذاشتند و با ضرب سکه توانستند شکل تجارت را از حالت مبادله‌ی کالا به کالا به پرداخت پول تبدیل کنند. آن‌ها همپنین با گسترش زبان یونانی اتباطات را راحت‌تر کرده و حتی اولین کتاب راهنمای مسافرت را نیز برای مسافران تهیه کردند.

تور از دم قسط

قرون وسطی

با وجودی که در قرون وسطی، (یعنی از قرن پنجم تا چهاردهم میلادی) اکثر جاده‌های اروپا از بین رفته بود اما طیف گسترده‌ای از مردم همه ساله برای زیارت به بیت‌المقدس و رم می‌رفتند. مسافرت‌ها به صورت کاروان بود و در طی راه کاروان‌سراهایی برای اسکان مسافران ساخته شده بود.

دوره‌ی رنسانس

از قرن چهاردهم تا هفدهم میلادی، شکل مسافرت‌ها به علت تغییر نیازهای خاندان‌های اشرافی اروپا تغییر یافت. اکثر جوانان ثروتمند و اشراف‌زاده برای کسب علم و دانش به مسافرت‌های دور و دراز تا آفریقا و بعد از آن تا شرق دور می‌رفتند. اکثر این مسافرت‌ها از طریق دریا صورت می‌پذیرفت.

 انقلاب صنعتی

پس از اختراع ماشین بخار و انقلاب صنعتی تقریباً همه‌چیز متحول شد. کشتی‌های بخار، راه‌آهن و سفرهای ریلی، اتومبیل‌ها و در آخر هواپیما شکل کلی مسافرت را به کلی تغییر دادند. این‌گونه به مرور تمام روستاها، تمام شهرها و تمام کشورها به یکدیگر متصل شدند و مسافرت و گردشگری به شکل امروزی آن درآمد.

تغییر شکل و شمایل اقتصاد و علم مدیریت منجر شد که به حقوق کارگران توجه بیشتری بشود. تشکیل اتحادیه‌ها و اصناف کارگری، سازمان‌ها را برآن داشت تا مرخصی و تعطیلات را جزو حقوق اولیه‌ی کارگران قرار دهند. این گونه مسافرت جزء جدایی‌ناپذیر زندگی روتین مردم شد.

تورهای اقساطی بدون پیش پرداخت

در ایران چه‌طور؟ مسافرت از چه زمانی در ایران شکل گرفت؟

دوران باستان

 در سلسله‌ی هخامنشیان اولین تلاش‌ها برای سهولت سفر انجام پذیرفت. به دستور کوروش کبیر بر روی رودخانه‌ها پل‌ ساخته شد. داریوش بزرگ نیز دستور به ساخت اولین و بلندترین شاه‌راه‌های ایران داد. در طول این جاده‌ها تعداد بسیاری آب‌انبار، چاپارخانه‌ و کاروانسرا بنا نهاده شد.

به لطف تدابیر اشکانیان، جاده‌های داخل ایران دارای امنیت شدند و کاروان‌ها می‌توانستند با طیب خاطر به مسافرت بپردازند. سفر جاده‌ای در ایران منوط به پرداخت مالیات بود و اطلاعات و جزئیات سفر در اختیار مسافران و تجار قرار می‌گرفت.

جاده‌ی ابریشم که هم‌زمان با اشکانیان شکل گرفت، خاور دور را به آفریقا و اروپا متصل می‌کرد. به لطف این جاده‌ی دور و دراز، تجارت آسان‌تر و امن‌تر شد و جای‌جایِ جهان در ارتباط قوی‌تری با یکدیگر قرار گرفتند.

تورهای اقساطی بدون ضامن

دوران اسلامی

پس از غلبه‌ی اعراب بر ایران، تجارت در ایران رو به افول گذاشت و مجال ساخت و آبادی جاده‌ها نبود. پس از گذشت بحران‌ها، سلسله‌های اعراب و غزنویان به تعمیر و ساخت جاده‌ها همت گماردند و نمونه‌ای بی‌نظیر از سیستم جاده‌ای را در سطح جهان به نمایش گذاردند. تجارت از نو رونق گرفت و حالا زیارت هم به آن اضافه شد.

پس از حمله‌ی مغول به ایران تمامی شهرها و جاده‌ها دستخوش ویرانی شدند و به طور کلی قدرت و پیشرفت از شرق جهان به غرب منتقل شد.

اما از صفویه به بعد همه‌چیز رو به رشد تدریجی گذاشت. دوران صفویان، دوران طلایی جهانگردی در ایران است. زیرا انگلیسی‌ها متوجه ایران شده و درصدد برقراری ارتباطات تجاری با ما برآمدند. همین نقطه‌ی عطف پیشرفت در راه‌سازی و تاسیسات بود.

در دوره‌ی قاجار روابط سیاسی گسترش یافت و راه‌های ارتباطی نیز پیشرفت کردند.

دوران پهلوی اول و دوم و جمهوری اسلامی نیز که تمام نقاط ایران را به یکدیگر متصل کرد. تا به امروز که راه‌های زمینی، ریلی و هوایی در تمام ایران به خدمت‌رسانی مشغول هستند.

تورهای قسطی

سفر در دنیای مدرن

شکل امروزی مسافرت به حدی متنوع و گسترده است که بعید به نظر می‌رسد خواسته‌ی شما را در دل خود نداشته باشد. به لطف این دهکده‌ی جهانی که تک‌تک ما را به یکدیگر متصل کرده است، مسافرت به هر جای جهان، با هر زبان و هر دین و فرهنگی کاری شدنی است. حتی با استفاده از تورهای اقساطی در گذشته چه کسی فکرش را می‌کرد که بازدید یک مسلمان از کلیسای ارتدوکس‌ها، یا معبد هندوها به امری روزمره تبدیل شود؟ یا این که همه‌ی ما بتوانیم آداب و رسوم و دین یکدیگر را به عنوان امری عادی و بدیهی بپذیریم و مهمان سفره‌های هم باشیم. به لطف امکانات دنیای مدرن همه‌ی ما می‌توانیم ابعاد زندگی یکدیگر را به راحت‌ترین شکل ممکن و در سریع‌ترین زمان ممکن تجربه کنیم.

به نظر شما تاثیرات مسافرت بر ما چیست؟

محققان متوجه شده‌اند که یک مسافرت خوب ما را سالم‌تر و شاداب‌تر می‌کند، فشار روی ذهن و روانمان را کم می‌کند و سطح استرس را در ما پایین می‌آورد. اگر مسافرت را در برنامه‌هایمان بگنجانیم میزان خلاقیت، رضایت و شادی ما به مرور رو به افزایش می‌گذارد و ریسک ابتلا به افسردگی و بیماری‌های مربوط به آن را هم کاهش می‌دهد.

علاوه بر بهبود سلامت ما، مسافرت می‌تواند مهارت‌های ارتباطی ما را تقویت کند. با مسافرت فرصتی دارید که افق‌ دیدتان را افزایش دهید و خودتان را بهتر بشناسید. اطلاعاتی که در سفر فرامی‌گیرید گسترده‌تر، عمیق‌تر و سریع‌تر از اطلاعاتی است که بخواهید با پژوهش و مطالعه کسب کنید.

آخرین نکته این‌که آیا می‌دانستید گنجاندن سفر در برنامه‌ی روتین زندگی، سرعت سپری شدن عمر را کاهش می‌دهد؟ هرچه به دنبال کشف تجربیات جدیدتر و بیشتری بروید زمان برای شما کندتر می‌گذرد و روزهای باکیفیت‌تری را تجربه خواهید کرد.

تور خارجی اقساطی

شما چه نوع مسافرتی را می‌خواهید؟

امروزه تنها کافیست که بدانید چه می‌خواهید. دلتان یک سفر لوکس به همراه خانواده در یک هتل پنج ستاره می‌خواهد؟ یا دوست دارید یک سفر رمانتیک دو نفره را در یک کلبه‌ی جنگلی یا بر روی تالابی روی اقیانوس تجربه کنید؟ شاید هم کوله‌گردی را به همه‌ی این‌ها ترجیح می‌دهید. حال بگویید کدام؟ تفریح بر فراز کوه‌های یخ‌زده یا در دل اقیانوس و صخره‌های مرجانی؟ تماشای نور ستارگان بر پهنه‌ی شنی صحرا یا بر روی ماسه‌های نرم ساحل؟ فقط تصور کنید و دنبالش بگردید. به راحتی می‌توانید با کمی جست‌وجو مقصد مورد نظرتان را پیدا کنید. خوب برای شما امکان بهره مندی از تورهای اقساطی خارجی فراهم شده است.

تور داخلی اقساطی

چگونه به مسافرت برویم؟

مسافرت آن‌چنان ریشه در زندگی روزمره‌ی ما دوانیده است که تحت هیچ شرایطی نمی‌توان آن را نادیده گرفت. حتی اگر به خاطر تغییر شرایط، امکان رفتن به سفر سخت‌تر شده باشد، راه‌های تسهیلاتی جایگزین را می‌توان برگزید. چیزی که تا به امروز دستگیرمان شده است این که تغییر شرایط نمی‌تواند انسان را از نیازها و خواسته‌هایش دور کند. بلکه فقط راه رسیدن به آن را تغییر می‌دهد.

با توجه به شرایط کنونی اقتصاد ایران و کوچک‌تر شدن سبد خرید خانواده‌ها، شاید مسافرت غیرممکن و یا سخت به نظر برسد. اما می‌‌توان با خرید تورهای اقساطی به هرکجا که آرزویش را داریم سفر کنیم. مسافرت اقساطی هم ما را به خواسته‌هایمان می‌رساند و هم با پرداخت اقساطی آن، مشکل دخل و خرجمان حل می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با قسط تراول در تماس باشید. به رویاهایتان فکر کنید، هزینه‌اش با قسطی تراول ! آیا می خواهید شرایط اقساط تورهای مسافرتی را بدانید ؟

فهرست
Call Now Button