indiaasia

تور هندوستان

مقاصد پیشنهادی

تور هندوستان

تور هندوستان از جمله تورهایی است که همیشه در ذهنتان باقی میماند. بی دلیل نیست که به این سرزمین ، سرزمین هفتاد و دو ملت می گویند. آنقدر تنوع در گوشه گوشه هندوستان وجود دارد که با یک سفر و چند سفر دیده نمی شوند. ما ایرانی ها با هندوستان نزدیکی خاصی داریم . سالها فیلم های عاشقانه و اکشن و پر از عجایب را دیده ایم . برخی از غذاهایشان با کمی ملایم کردن طعم در وعده های ما خورده میشود. همیشه لباسهای رنگارنگشان را دوست داشته ایم. اما الان دیگر وقت دانستن در مورد تور این کشور است. آسیا گردی ، افتخار دارد تا در این مقاله شما را با جاذبه های توریستی هند آشنا کند. برای اطلاعات تکمیلی با آژانس پلیکان پرواز آسیا تماس بگیرید. تا به عنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا ، شما را راهنمایی کنند.

در تور هندوستان چه چیزهایی در انتظار ماست ؟

هند از جمله سرزمینهای پهناور دنیاست . در سرتاسر هندوستان آب و هواهای مختلفی حاکم است. شما هم از ابهت رشته کوه هیمالیا که مملو از برف است هیجان زده میشوید. هم سواحل شنی همیشه آفتابی . جنگلهای انبوه و سرسبزش شما را به وجد می آورد همانطور که شنهایی طلایی صحراهایش. شما در هندوستان با جالب ترین میوه ها آشنا خواهید شد. غذاهای پر از مزه و جالب هندی ها را خواهید چشید . محو تماشای بناهای با شکوه شهرهای مختلف خواهید شد. اگر فرصت یاری کند، در تور هندوستان ممکن است شما به زمان برگزاری جشنواره ها برسید. معابد بی اندازه زیبای هندوها ، از جمله آرام بخش ترین اماکن دنیا هستند.

اینجا هندوستان ، دنیای متضادها

خوب پیشتر در ابتدای مقاله از کشور هفتاد و دو ملت سخن گفتیم . این اغراق نیست. شما در تور هندوستان وقتی که پای به این کشور می گذارید ، مطمئنا این همه تنوع شما را شگفت زده خواهد کرد. از هر شش انسان بر روی کره زمین ، یک انسان هندی است. پس قابل پذیرش است که کلی تفاوت وجود داشته باشد. در هندوستان آیین ها و مذاهب متفاوتی وجود دارد. معمولا هم بدون اینکه پیروان این مذاهب برای یکدیگر مزاحمتی ایجاد کنند با هم زندگی میکنند. به شهرهای هندوستان که پای می گذارید ، وجود آسمان خراشهایی که سر به آسمان میسایند در کنار محل های زاغه نشینان تعجب می کنید. به قول یک تاجر اهل هندوستان ، به اندازه مردمان سرزمین ایران ، در هندوستان زاغه نشین و آواره وجود دارد.

زبان مردم هندوستان

حدود نیمی از مردم هندوستان ، هندی سخن می گویند ، در واقع 45 درصد. در مکالمات رسمی ، گاهی از زبان انگلیسی هم استفاده میشود. در قانون اساسی کشور هندوستان، تعداد 23 گویش محلی ، تایید شده است. از جمله این زبانها ، اشاره می کنیم به ؛

هندی

اردو

آسامی

بنگالی

پنجابی

سانسکریت

گجراتی

کشمیری

نپالی و …

جغرافیای هندوستان

مساحت هندوستان بیش از 3287 هزار کیلومتر مربع است . برای همین به هندوستان ، شبه قاره هندوستان گفته میشود. همسایگان هندوستان عبارتند از ؛

نپال

بوتان

جمهوی خلق چین

بنگلادش

برمه

پاکستان

بنگلادش

از یک نظر هندوستان را به سه بخش میتوانیم تقسیم کنیم ؛ مناطق بلند هیمالیا ، مناطق جلگه ای سند و گنگ و شبه جزیره هند. در هندوستان علاوه بر ریزش باران سالیانه بطور متوسط بیش از 1000 میلیمتر ، رودها هم نقش مهمی دارند. مهم ترین رودهای سرزمین هندوستان عبارتند از ؛

براهما پوترا

گنگ

یامونا

ایندوس

کریشنا

از میان رودهایی که گفته شد، دو رود گنگ و براهما پوترا به خلیج بنگال میریزند. رود گنگ برای مردمان هندوستان بسیار مقدس است.

تنوع زیستی و جانوری هندوستان

هندوستان زیستگاه جانداران بسیار مهمی است . در تور هندوستان ، شما ممکن است در جایی به جز باغ وحشها ، بتوانید برخی از این حیوانات شگفت انگیز را ببینید. برای مثال ، تعدادی از مهم ترین حیوانات هندوستان عبارتند از :

شیر آسیایی

فیل آسیایی

 کرگدن هندی تک شاخ

ببر

تمساح

پرندگان مختلف

آب و هوای هندوستان

در تور هندوستان شما اگر به مناطق جنوبی سفر کنید ، آب و هوا گرمسیری و مرطوب است. اما در تور هندوستان شما ، اگر مقصد شمال هندوستان باشد  آب و هوا معتدل است.

معمولا در کل سال ، آب و هوی بیشتر مناطق هندوستان گرم است. از آبان ماه تا اسفند ، سردترین آب و هوا در هندوستان است. معمولا اواخر شب و غروب هوا سرد میشود. از فروردین ماه تا خرداد ماه ، گرمای هندوستان سخت میشود. برای تور هندوستان ، این موقع از سال را زیاد توصیه نمیکنیم. فصل بارانی هندوستان معمولا از خرداد ماه تا مهر ماه حاکم است.

فصل سفر به هندوستان

با توجه به موقعیتهای مختلف جغرافیایی هندوستان، مهم این است کجا بروید. در تور هندوستان ، موقعیت جغرافیایی برای انتخاب فصل سفر اهمیت میابد. برای مثال ، مناطق زیر را از نظر بهترین فصل سفر در تور هندوستان بررسی میکنیم؛

فصل سفر در هیمالیای غربی :

در فصل زمستان به دلیل اینکه بارش برفها سنگین است، سفر را پیشنهاد نمیدهیم. برای مثال بین آذر تا اسفند ماه مناطقی مثل گلمرک ، مانالی و پهلگام زیر برف هستند. بهترین زمان سفر به منطقه هیمالیای غربی از فروردین تا مهر ماه است.

فصل سفر به دشتهای شمالی :

فصل سفر به دشتهای شمالی به شهرهایی چون دهلی نو ، بنارس ، پاتنا و … بین اردیبهشت تا تیرماه است. در این موقع از سال ، آب و هوا گرم است. اما در زمستان ها، هوای بسیار سرد میشوند. از خرداد ماه تا شهریور ماه ، ریزش بارانها شروع میشود.

فصل سفر به نواحی مرکزی :

ایالتی مثل مادیا پرادش ، تابستانهایی خنک دارد. از تیرماه تا شهریور ماه ریزش بارانها شروع میشود. در زمستان ها ، شبها هوا رو به سردی میگذارد.

فصل سفر در نواحی غربی هندوستان:

بهترین فصل سفر در نواحی غربی هندوستان از آبان تا بهمن است. تابستانهای نواحی غربی را نمیتوان تحمل کرد. همچنین ، تابستانها فصل ریزش بارانهای سهمگین است.

فصل سفر به نواحی شرقی هندوستان

بارش بارانهایی که تابستان میبارد، گاهی منجر به سیل میشود. از مهرماه تا بهمن ماه ، بهترین زمان برای سفر به نواحی شرقی هندوستان است. فصل بهار ، آب و هوا بسیار بسیار گرم میشود.

جاذبه های گردشگری تور هندوستان

حالا که تور هندوستان را برای سفر خود انتخاب کرده اید، چه بهتر که نکاتی را بدانید. در هر توری مثل تور هندوستان دانستنیهایی در مورد آب و هوا و پول و جاذبه های گردشگری مهم است. در مورد آب و هوا و پول ملی هندوستان پیش از این صحبت شد. حالا بصورت فهرست وار ، تعدادی ازجاذبه های گردشگری هندوستان را خواهیم شناخت ؛

تاج محل در آگرا

شهر مقدس بنارس کنار رود گنگ

معبد طلایی هارماندیر صاحب در مجموعه اَرمیتسار

شهر طلایی جیسَلمِر

قلعه سرخ دهلی نو

دروازه هند در بمبئی

مسجد مکه در حیدرآباد

قلعه آمر در جیپور

ساحل های زیبای گوآ

پارک ملی پِری یار

قلعه آگرا

غارهای اِلورا در اورنگ آباد

قلعه مهرانگار

قلعه میسور

قلعه ماهابودی

پکیجهای پیشنهادی

تورهای دور آسیا

خدمات اخذ ویزا

فهرست
Call Now Button