hongkonggg

تور هنگ کنگ

مقاصد پیشنهادی

تور هنگ کنگ

تور هنگ کنگ برای ما ایرانی ها کمتر شناخته شده است. اما می خواهیم کمی در مورد این سرزمین عجیب و غریب بدانیم. آسیا گردی افتخار دارد از سوی آژانس پلیکان پرواز آسیا اطلاعات نسبتا کاملی را در اختیار قراردهد. آژانس پلیکان پرواز آسیا به عنوان مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا در خدمت شماست. در این نوشتار کمی درباره مشخصات کلی هنگ کنگ خواهیم خواند. پس از آن آشنایی جزئی با جاذبه های گردشگری این خطه خواهیم داشت. با ما در ادامه همراه باشید.

کمی درباره هنگ کنگ بدانیم

هنگ کنگ خطه ای خود مختار است. در واقع هنگ کنگ یک کلان شهر محسوب میشود. نکته ای که در مورد هنگ کنگ جذاب است اینست که بیشترین تراکم جمعیت را دارد. تعداد هفت میلیون جمعیت این شهر در محیطی کوچک باعث این همه تراکم شده است. هنگ کنگ در ابتدا منطقه ای روستایی با اقتصاد معمولی بوده است. اما هم اکنون یکی از مناطق مهم اقتصادی به شمار می رود. هنگ کنگ هم اکنون در جایگاه دهم صادر کننده مهم جهان و جایگاه نهم وارد کننده است. بیشتری تعداد آسمانخراشهای دنیا پس از نیویورک در این شهر  است. ریشه نام هنگ کنگ به معنای بندر معطر است.

زبان مردم هنگ کنگ

جمعیت هفت میلیون نفری هنگ کنگ به زبان های مختلفی تکلم می کنند. به عنوان زبان رسمی ، زبان مردم هنگ کنگ سه زبان است :

 • انگلیسی
 • چینی
 • کانتونی

کانتونی زبان محلی و منطقه ای مردمان هنگ کنگ است.

واحد پولی هنگ کنگ

واحد پولی هنگ کنگ علیرغم انتظار که شاید یوآن باشد. در واقع دلار هنگ کنگ است.

اقتصاد هنگ کنگ

اقتصاد پیشرفته هنگ کنگ یکی از دلایل مهم پراقبال بودن تور هنگ کنگ است. اقتصاد هنگ کنگ ، یک اقتصاد آزاد با رویکرد سرمایه داری است. اهمیتی که این اقتصاد دارد این است که مالیات کمی از سرمایه گذاران دریافت می دارد . هم اکنون دلار هنگ کنگ هشتمین ارز معامله شده در سطح دنیاست. بیشتر شهرت هنگ کنگ به دلیل بندرگاه مهمش است که بیشترین حجم مبادلات را دارد.

در آمد سرانه مردمان هنگ کنگ بسیار بالاست . اما متاسفانه برابری درآمد در این کشور بسیار ناعادلانه است. اما شاخص توسعه انسانی در هنگ کنگ بسیار بالاست . به طوری که رتبه چهارم دنیا در اختیار هنگ کنگ است.

هنگ کنگ مقام 35 در میان برترین اقتصاد دنیا را دارد. بازار مالی و بورس هنگ کنگ یکی از مهم ترین بازارهای دنیاست.

هنگ کنگ بیشتر مواد غذایی خود را وارد می کند.

جغرافیای هنگ کنگ

مساحت هنگ کنگ بالغ بر 2750 کیلومتر مربع است. اما از کل این مساحت حدود 25% از آن قابل سکونت است. مابقی مساحت به کوه و تپه اختصاص دارد. از قسمتهای قابل سکونت هم ، چهل درصد از مساحت متعلق به فضای سبز است. هنگ کنگ دارای 200 جزیره کوچک و بزرگ است که بزرگترین آنها لانتاو نام دارد. همسایگان هنگ کنگ عبارتند از ؛

 • هنگ کنگ در شرق ماکائو واقع شده است.
 • دلتای رودخانه مروارید یکی از مرزهای این خطه است.
 • از شمال به استان گوانگ دونگ محدود میشود.
 • از جنوب به دریای چین میرسد.

خطه هنگ کنگ از سه منطقه جغرافیایی تشکیل شده است ؛

 • هنگ کنگ
 • شبه جزیره کولون
 • مناطق جدید

وضعیت استقلال هنگ کنگ

هنگ کنگ سرزمینی است که قدمتش به 5000 سال پیش باز میگردد. قوم هان ، حدود 1000 سال پیش به این سرزمین آمدند. از حدود دهه 1840 هنگ کنگ تحت استعمار بریتانیا واقع شد. اما از اواخر قرن نوزدهم پیمانی بین بریتانیا و چین منعقد شد. بر اساس این معاهده ، هنگ کنگ برای مدت نود و نه سال تحت اجاره بریتانیا درآمد. در سال 1997 ، هنگ کنگ سرزمینی واحد با دو نظام شد. خودمختاری هنگ کنگ تا بیشتری حد تا سال 2047 میلادی ادامه خواهد داشت.

حاکمیت سیاسی در هنگ کنگ

هنگ کنگ در واقع منطقه ای اداری متعلق به جمهوری خلق چین است. امور اجرایی ، قانون گذاری و امور قضایی در اختیار چین است. در واقع رئیس جمهور خلق چین ، رئیس دولت هنگ کنگ است. مجلس قانون گذاری هنگ کنگ از هفتاد نفر تشکیل شده است که یا از طریق انتخابات می آیند. یا از طرف سرزمین ملی منتصب میشوند.

مذهب مردمان هنگ کنگ

کمتر از نیمی از مردم هنگ کنگ ، پیرو بودائیسم ، تائوئیسم و طریقت کنفوسیوسی هستند. اما بیش از نیمی از مردم به خدا بارو ندارند. یا عقیده ای خاص ندارند. آزادی در انتخاب مذهب در هنگ کنگ بسیار بالاست.

نکات کوتاهی در مورد هنگ کنگ

 • همان طور که گفته شد ، جمعیت هنگ کنگ بیش از هفت میلیون تن است. تراکم مردم در هر کیلومتر یکصد و سی هزار تن است ! یعنی بیشترین حد تراکم در کل دنیاست.
 • در هنگ کنگ 39 ساختمان بسیار بلند وجود دارد. ارتفاع هر کدام از دویست متر بیشتر است.
 • از میان پانزده برج بسیار بلند دنیا ، چهار برج متعلق به هنگ کنگ است.
 • امید به زندگی در میان مردمان هنگ کنگ بسیار بالاست. امید به زندگی در میان مردها 81 سال است. در میان زنان 86 سال است.
 • میانگین آی کیو مردم 107 است. این میزان از آی کیو در میان مردمان جهان در زمره باهوش ترین مردم دسته بندی میشود.
 • تعداد توریستهایی که به هنگ کنگ سفر میکنند هر ساله زیاد میشود. به طوری که در سال 2011 رکورد شکسته شده است. تعداد توریستها بیش از چهل و دو میلیون تن شد.
 • هنگ کنگ کمترین میزان مالیات را تقریبا دارد. نرخ مالیات بین دو تا هفده درصد است.

جاذبه های گردشگری هنگ کنگ

با آنکه هنگ کنگ ممکن است کوچک به نظر بیاید. مطلقا اینگونه نیست و گوشه گوشه این خطه جاذبه های گردشگری دارد. بصورت مختصر کمی درباره آنها با هم می خوانیم . با آسیا گردی همراه باشید.

پاک اوشن

پارک اوشن ، بیش از نود هکتار وسعت دارد. افتتاح این پارک به سال 1977 بازمیگردد. یکی از نکات جالبی که پارک اوشن داشته است ، نگهداری از مسن ترین پاندای دنیا بوده است. به طوری که این پاندای دوست داشتنی ، رکورد مسن ترین پاندا را در سی و هفت سالگی در سال 2015 شکست.

سرزمین دیزنی

بزرگترین مجموعه بازی در کل هنگ کنگ به سرزمین دیزنی تعلق دارد که در سال 2005 ساخته شد. اما این سرزمین ، کوچکترین در میان مجموعه سرزمینهای دیزنی است . چندین تم در این سرزمین وجود دارد. اگر در تور هنگ کنگ پای به سرزمین دیزنی گذاشتید ، به این مکانها مراجعه کنید. تم ها عبارتند از ؛

 • سال نوی قمری چینی
 • جشن هالووین
 • عید پاک
 • کریسمس

هفت سرزمین به نشان هفت داستان مهم سرزمین دیزنی نیز ساخته شده است. این هفت سرزمین ، در تزئیناتشان از همین هفت داستان الهام گرفته اند.

جزیره لانتائو

همان طور که گفتیم ، جزیره لانتائو یکی از بخشهای مهم هنگ کنگ است. جزیره لانتائو ، در دهانه رودخانه مروارید رشد نموده است و دارای منظره های بسیار زیبا است. قله ققنوس که بلندترین قله لانتائو است با ارتفاع نهصد و پنجاه متر در این جزیره سربرافراشته است. لانتائو در مجموع جزیره ای کوهستانی است. اما سواحلش شنی و بسیار زیباست. یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری لانتائو ، طلوع زیبایش است. بگونه ای که گردشگران شب از کوه بالا میروند تا طلوع آفتاب را نظاره گر باشند.

قله ویکتوریا

در ناحیه غربی هنگ کنگ ، قله ویکتوریا قرار دارد. قله ویکتوریا در نوع خودش یکی از جاذبه های گردشگری تور هنگ کنگ است. در هنگ کنگ ، منطقه ای وجود دارد که سکونتگاه مردمان متمول است. نام این محله مید – لولز است. مید – لولز در دامنه کوه ویکتوریا واقع شده است. این قله به « بام هنگ کنگ » هم مشهور است.

درست است که در مورد ارتفاع صحبت می کنیم ، اما همین قله سالانه گردشگران خود را دارد. هر ساله در حدود هفت میلیون گردشگر به دیداری قله ویکتوریا میآیند. ارتفاع قله بیش از 550 متر است و آب و هوایی بسیار مطبوع دارد. به هر حال دیدن قله ویکتوریا و بالا رفتن ازآن یکی از زیباییهای تور هنگ کنگ است.

بوستان هنگ کنگ

اگر در تور هنگ کنگ به دنبال محیطی خانوادگی هستید ، بوستان هنگ کنگ را به شما پیشنهاد میدهیم. بوستان هنگ کنگ در منطقه مرکزی هنگ کنگ واقع شده است. پارکی انبوه از گیاهان همراه با حوضها و آب نماهای دلچسب . درون این حوضها ، ماهیهای زیبا را خواهید دید و لذت خواهید برد. وسعت آن حدودا هشتاد هزار مترمربع است و افتتاحش به سال 1991 میرسد. زمانی که به پارک میروید، از موزه چای و مرکزی هنرهای تجسمیش هم دیدن کنید.

خانه دولت

بین سالهای 1885 تا 1997 ، اینجا جایی بوده است که جلسات رسمی فرمانداران برگزار میشده است. امروز بیشتر برای جلسات رسمی دولت هنگ کنگ استفاده میشود. جاذبه ای که این خانه برای گردشگران دارد ،  در نوع خود ویژه است. در تور هنگ کنگ ، شاید نتوانید به باغ زیبای این خانه پای بگذارید. چرا که در طول سال تنها چهار بار درهای باغ گشوده میشود.

پله برقی منطقه مید – لولز

اینجا شما طولانی ترین پله برقی را در سرتاسر جهان خواهید دید. بیست و نه ورودی و خروجی در نوع خود رکورد محسوب میشود. استفاده از این پله برقی در حدود بیست دقیقه زمان می برد. با استفاده از پله برقی منطقه مید – لولز شما به محله های مسکونی ، خیابانهای مختلف و فروشگاهها دسترسی خواهید داشت.

خانه مورای

در سال 1840 خانه ای ساخته شد که هنوز هم باقی است این خانه توسط معماران بریتانیایی در محله سنترال هنگ کنگ بنا شد. با تصمیمی نادرست در سال 1980 این خانه تخریب شد تا برجی برای بانک چین ساخته شود. این کار باعث اعتراض شدید مردم شد. با این اعتراض ، خانه در مجددا ساخته شد و از ابتدای قرن بیست و یکم به روی عموم گشوده شد.

پکیجهای پیشنهادی

تورهای دور آسیا

خدمات اخذ ویزا

فهرست
Call Now Button