ویزای آلمان

ویزای آلمان

آلمان هم اکنون مامنی خوب برای پناهندگان شده است. برای همین دریافت ویزای آلمان سختی های خاص خودش را دارد. برای بسیاری از کسانی که از وضعیت زندگی خود در کشورشان راضی نیستند و راهی جز پناهندگی نمی بینند. یکی از گزینه ها برای آنها ، اقامت و پناهندگی در آلمان است. از همین حیث ، آلمان جهت کنترل این موضوع ، صدور ویزای شینگن را به طرز عجیبی سخت می گیرد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی را داشته باشید.

چه مدارکی برای صدور ویزای آلمان نیاز هست ؟

در این بخش ، بصورت کاملا مختصر درباره مدارک لازم برای صدور ویزای آلمان صحبت می کنیم . به طور مفصل در ادامه متن با جزئیات به اطلاع شما خواهد رسید . شما می توانید با شماره تماس شرکت جهت دریافت اطلاعات بیشتر در تماس باشید …

 تمکن مالی:

منظور از تمکن مالی ، مقدار مانده و متوسط موجودی متقاضی برای دریافت ویزای آلمان است. برای اینکه ویزای شما صادر شود ، یکی از موارد ، تمکن مالی مناسب است. برای این منظور بهتر است که حداقل مانده شما به ازای هر نفر دویست میلیون تومان باشد. در نظر داشته باشید که برای مبالغ کمتر از این عدد ، احتمال ریجکت شدن ویزای شما وجود دارد. برای دریافت تمکن مالی به شعبه ای که حساب بانکی شماست مراجعه نمایید. تمکن مالی بایستی به یورو صادر بشود و حتما به مهر و امضای شعبه برسد.

 گردش حساب:

اگر می خواهید گردش حساب شما ، به گونه ای باشد که مورد تایید سفارت قرار گیرد. تعداد تراکنش های بانکی خود را بالا ببرید. آنچه که بررسی سفارت اهمیت دارد ، بیشتر تعداد تراکنش هاست تا مقادیر آنها . البته نکته بسیار ظریفی که وجود دارد این است که گردش حساب شما با تمکن مالی شما بایستی همخوانی داشته باشد.

اگر دعوتنامه دارید ، ارائه دهید:

اگر اعضای خانواده شما از شما دعوت به عمل آورده اند که در آلمان پذیرای شما باشند، کمک بزرگی به صدور ویزای شما کرده اند. البته دعوتنامه منحصر به دعوتنامه خانواده شما نیست . شما اگر دعوتنامه از سوی شرکت یا یک نمایشگاه دارید ، آنرا ارائه نمایید. اطلاعات متقاضی در دعوتنامه بایستی ذکر شده باشد . اطلاعاتی چون مدت زمانی که در آلمان حضور دارید و محلی که برای اقامت برگزیده اید نیز بایستی ذکر شود. اگر کسی که از شما دعوت به عمل آورده است ، حامی مالی شما در مدت اقامت است ، در دعوتنامه این مورد را ذکر می نماید.

چقدر خوب است که اهل سفر هستید:

از جمله مواردی که در صدور ویزای آلمان شما ممکن است کمک شایانی کند، ارائه تاریخچه سفر است. شما اگر اهل سیر و سفر باشید و ویزای کشورهای دیگر در پاسپورتتان وجود داشته باشد می توانید برای صدور ویزا به سفارت ارائه کنید. تحویل تاریخ چه سفر نشان دهنده این است که شما کلا اهل سفر هستید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188171061 تماس حاصل نمایید

 

 

ویزای آلمان

در میان کشورهای حوزه شینگن ، کشور آلمان یکی از سختگیر ترین کشورهاست. در میان تمامی المان ها ، تمکن مالی و گردش حساب از اهمیت بسزایی برخوردار است. از آنجایی که کشور آلمان از جمله کشورهایی است که شرایط پناهندگی را فراهم آورده است ، از این بابت شرایط خاصی دارد. از این حیث داشتن مدارک تکمیل جهت صدور ویزا بسیار حائز اهمیت است. در ادامه این متن با آژانس پلیکان پرواز آسیا همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی در اختیار شما قرار گیرد.

چه مواردی در صدور ویزای آلمان به ما کمک میکند ؟

اینکه آیا صدور ویزای آلمان تضمینی است یا خیر ؟ از پیش قابل حدس نخواهد بود . صدور ویزای شینگن آلمان تضمینی وجود ندارد. اگر جایی تبلیغاتی دیدید که در مورد صدور ویزای تضمینی مطلبی نوشته بود ، شک کنسد . زیرا این موارد ترفندهای بازاریابی است و صدور ویزا تماما در اختیار مقام کنسولی سفارت است. اما می توان با تقویت مواردی که به سفارت ارائه می شود . احتمال صدور ویزا را بالا برد . از جمله این امور می توان اشاره کرد به ؛

وضعیت مالی مسافر هنگام درخواست صدور ویزا

برای این که احتمال صدور ویزای شینگن شما بالا رود ، بهتر است تمکن مالی مناسبی داشته باشید . حداقل مبلغ برای هر نفر باید بیش از 200 میلیون تومان باشد . بنابراین اگر شما مبلغی کمتر از این میزان در حساب خود دارید ، احتمال ریجکت شدن ویزای خود را قوی بدانید. برای دریافت تمکن مالی بایستی به شعبه بانک خود مراجعه نمایید . در آنجا نسبت به دریافت تمکن مالی که بر اساس یورو یا دلار خواهد بود اقدام نمایید. تمکن مالی می بایست در سربرگ بانک و با مهر و امضای ریاست شعبه باشد.

گردش حساب خوب به نفع شماست.

آنچه از گردش حساب بانکی شما دارای اهمیت است بیشتر ، تعداد واکنش های بانکی است . مقدار این تراکنش ها در درجه اهمیت چندم قرار دارد. گردش حساب بانکی خود را برای سه ماه گذشته مطابق با شکل و شمایلی که در بند پیشین بدان اشاره شد ،تهیه نمایید.  یعنی گردش حساب بانکی شما در سربرگ بانک و با مهر و امضای شعبه فراهم شده باشد. دقت داشته باشید که گردش حساب مشابه تمکن مالی بایستی باشد. اگر این تشابه و تطابق برابر نباشد یا در حالتی باشد که گردش آن پایین باشد. احتمالا ویزای شما رد می شود.

اگر دعوتنامه ای قوی دارید ، ارائه کنید

منظور از عبارت « اگر دعوتنامه ای قوی دارید ، ارائه کنید » اینست که برخی دعوتنامه ها اهمیتی خاص دارند . من جمله ؛

 • از طرف خانواده شما ارائه شده باشد
 • دعوتنامه ای که از سوی یک شرکت یا کمپانی برای حضور شما ارسال شده باشد.
 •  برای شما جهت حضور در یک نمایشگاه صادر شده باشد.

مطلبی که در دعوتنامه از سوی هر کسی که انجام شده است باید ذکر شود اطلاعات مسافر است. اطلاعات کامل مسافری که برای صدور ویزای آلمان اقدام نموده است. علاوه بر آن مدت زمانی که مسافر در آلمان خواهد بود و جایی که وی قرار است سکونت داشته باشد. اگر قرار بر این باشد که دعوت کننده از نظر مالی هم مسافر را مورد حمایت قرار دهد. باید در دعوتنامه به آن اشاره کاملی گردد.

آیا شما زیاد به سفر می روید ؟

این سوال را برای این پرسیدیم که در صدور ویزای آلمان شما نقش مهمی را ایفا می کند . کسی که اهل سفر باشد و ویزا و مهر ورود و خروج بسیاری در پاسپورت خود داشته باشد. اصطلاحا کثیرالسفر نامیده می شود . همین ویژگی به سفارت آلمان اثبات می کند که شما حتما قصد بازگشت دارید و همیشه اهل سفر بوده اید. و احتمال صدور ویزای شینگن شما بالاتر می رود.

نظم و آراستگی هم اهمیت دارد!

بله شما درست خواندید. نظم و انضباط برای افسران سفارت دارای اهمیت است. یادتان باشد که علاوه بر اینکه بایستی مدارک شما تکمیل و مرتب باشند، مسافر هم باید آراسته و مرتب باشد. شاید نکته ای کم اهمیت باشد . اما همین امر می تواند از نظر افسر برای اعطای ویزا یا رد کردن آن اهمیت داشته باشد.

چند نوع ویزای آلمان صادر می شود ؟

شما برای ورود به کشور آلمان ، هدفی خاص را پیگیری می کنید . هر کدام از این اهداف در دسته بندی خاصی از انواع ویزا قرار می گیرد. معمولا درخواست مسافران برای صدور ویزای آلمان در این دسته بندی ها واقع می شود ؛

 • ویزای گردشگری
 • ویزا برای امور کاری
 • روادید آموزشی

با هم در مورد تفاوت و ویژگی های این ویزاها صحبت خواهیم کرد . با آژانس پلیکان پرواز آسیا همراه باشید …

ویزای گردشگری

از آنجاییکه در سالهای اخیر تعداد پناهندگان ایرانی در آلمان زیاد شده اند ، ویزای گردشگری آلمان سختتر شده است. برای اینکه احتمال صدور ویزای گردشگری آلمان را بالا ببرید ، چند فاکتور را بالا ببرید . اگر تمکن مالی خوبی دارید و گردش حساب شما بالاست ، به شما کمک شایانی میشود. چنانچه در کنار این مدارک، شما بتوانید دعوتنامه خوب و TRAVEL HISTORY قوی را ارائه دهید. قطعا روند صدور ویزای شما بیش از پیش تقویت خواهد شد. در صورت صدور ویزای آلمان شما می توانید در مدت شش ماه اعتبار ویزای خود ، نود روز را در آلمان به سربرید.

 ویزای کاری

برای دریافت ویزای کاری آلمان ، واضح است که شرکت یا یک کمپانی بایستی اعلام نیاز به مهارت شما نماید. پس یک دعوتنامه کامل از سوی یک کارفرما و یا یک شرکت فراهم کنید. مدت اعتبار ویزای کار صادر شده مطابق با آنچه که در دعوتنامه آمده است خواهد بود .

ویزای آموزشی

دانشگاه های آلمان، از جمله دانشگاه های معتبر در دنیا است. حتی امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای شما فراهم شده است. برای اینکه بتوانید ویزای آموزشی آلمان را دریافت کنید نیاز به دعوتنامه دارید. این دعوتنامه بایستی از سوی مدرسه ، موسسه آموزشی و یا دانشگاه باشد. مدت اعتبار ویزای آموزشی آلمان ، برابر با مدت زمانی است که شما در دانشگاه یا موسسه آموزشی تحصیل می کنید. پس از اتمام تحصیل بایستی از آلمان خارج شوید.

چه مدارکی برای ویزای آلمان نیاز داریم ؛

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای آلمان در ادامه این متن اعلام می شود . اما یک نکته لازم است که گفته شود. و آن این است که نیازی نیست شما برای ترجمه مدارکتان اقدام کنید. می توانید اصل مدارک خود را بدون نیاز به ترجمه به سفارت ارائه دهید. حال با هم بررسی کنیم که چه مدارکی باید همراه ما باشد ؛

 • فرم اپلیکیشن ویزای آلمان
 • گذرنامه ای که در حال حاضر دارید .
 • گذرنامه های پیشین شما
 • ویزاهایی که پیش از این دریافت کرده اید.
 • رسیدی که در ازای پرداخت مبلغ صدور ویزا به سفارت پرداخت نموده اید.
 • سند تاهل شما
 • هر آنچه شما از سند ملکی در اختیار دارید.
 • تاییدیه شغلی مسافر
 • گواهی تحصیلی مسافر ( واضح است که برای مسافرانی که در حال تحصیل هستند لازم است)
 • بلیط صادر شده و رزرو شده
 • تاییدیه محل اقامت شما یا همان واچر
 • دعوتنامه ای که مشخصات آن بالا ذکر شد ( در صورت وجود )

هزینه صدور ویزای آلمان

باید در نظر داشته باشید ، تمامی هزینه های مربوط به داخل سفارت تماما برعهده مسافران است. آنچه شرکت پلیکان پرواز آسیا دریافت می کند ، حق العمل مشاوره و انجام پروسه جمع آوری مدارک است. بدیهی است که اگر شما فقط بخواهید تعیین وقت سفارت داشته باشید ، مبلغ پرداختی شما به آژانس پلیکان پرواز آسیا کمتر خواهد بود .

چگونه وقت سفارت بگیریم ؟

اینکه مسافر خود برای دریافت وقت سفارت اقدام کند یا به آژانس مورد اعتماد خود بسپارد ، کاملا نظر شخصی وی است. اما به هر حال کار را باید به کاردانش سپرد. شما می توانید با مراجعه به سایت ویزامتریک جهت دریافت وقت سفارت اقدام نمایید. سفارت با بررسی درخواست ها اقدام به تعیین وقت می کند. معمولا وقت سفارت آلمان یک ماه و نیم از زمان درخواست شما خواهد بود.

چه عوامی باعث رد شدن ویزای آلمان مسافر می شود؟

مهم ترین علتی که باعث میشود ویزای شما رد شود این است که افسر سفارت به شما اعتماد نکند. این بی اعتمادی ناشی از عدم اعتماد وی به نیت شما برای برگشت به ایران است. با این حال مهم ترین عواملی که باعث ریجکتی ویزای مسافر می شود عبارتند از ؛

 • اگر افسر به نیت شما برای برگشت به ایران اعتماد نکند.
 • در صورتی که مسافر دارای محکومیت کیفری و حقوقی باشد . این محکومیت چه در زمان حال اتفاق افتاده باشد چه در گذشته مسافر باشد.
 • چنانچه مدارکی که مسافر ارائه می دهد جعلی باشد
 • اگر پاسپورت شما دارای خدشه و نقص باشد یا معتبر نباشد.
 • بیمه نامه مسافرتی مسافر فاقد اعتبار باشد.

ویزای رد شده را چه می توان کرد ؟

خوب عملا هیچ کاری برای ویزای آلمان رد شده نمی توان انجام داد. رفع ریجکتی اصطلاحی است که ممکن است شنیده باشید . رفع ریجکتی ویزای آلمان امکان ناپذیر است. تنها راهیکه باقی میماند این است که مسافر نسبت به تقویت و رفع و اصلاح دلیل رد شدن ویزایش اقدام کند. مدتی که در اختیار شما قرار می گیرد 9 ماه است. پس از گذشت این مدت دوباره از سفارت وقت بگیرید.

اما برای ویزایی که رد شده است می توانید اعتراض بزنید. زمانی که ویزای توریستی مسافر رد میشود، وی بمدت یک روز تا یک ماه می تواند به رد شدن آن اعتراض کند. سفارت در مدت چهل روز کاری به اعتراض شما رسیدگی می کند و نتیجه را اعلام می کند.

روند بررسی مدارک برای صدور ویزا چقد زمان می برد ؟

از زمانی که شما برای صدور ویزای خود مصاحبه را انجام داده اید ، بیست و یک روز زمان لازم است. تا مدارک شما توسط سفارت مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه اعلام شود. البته این بیست و یک روز ، بیست و یک روز کاری است. زمانی که برای دریافت پاسخ صدور ویزای خود می خواهید به دفتر مراجعه کنید، رسید تحویل مدارک حتما نزدتان باشد.

نشانی سفارت آلمان

در انتها، نکته ای که باقی می ماند این است که نشانی سفارت آلمان کجاست؟ شما حتما اسم کوچه برلن خیابان فردوسی را شنیده اید. خیابان برلن فردوسی به دلیل مجاورت با سفارت آلمان است که این نام را دارد. پس برای مصاحبه به این آدرس مراجعه فرمایید؛

تهران ، خیابان فردوسی ، چهارراه استانبول ، نبش کوچه برلن

باید این مورد را هم متذکر شویم که خدمات کنسولی و امور صدور ویزای آلمان به کارگزاری ویزا متریک سپرده شده است. کارگزاری ویزا متریک واقع در عباس آباد ، خیابان خالد اسلامبولی ، نبش خیابان 21 ، ساختمان شیراز است.

تورهای اقساطی

مقاصد پیشنهادی

خدمات اخذ ویزا

سایر ویزاها

GERMANY

FRANCE

SPAIN

SWITZRLND

CZECH

ITALY

CANADA

AUSTRALIA

ENGLAND

SCHENGEN

SLOVAKIA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button