تور چابهار اقساطی

توجه داشته باشید این صفحه مخصوص فروش تورهای مسافرتی اقساطی میباشد ، چنانچه شما قصد خرید تورهای مسافرتی بصورت نقدی را دارید ، پیشنهاد میکنیم از طریق تماس تلفنی با همکاران ما در شرکت قیمت را دریافت کنید و در چنانچه قصد خرید تور بصورت اقساطی را دارید ، میتوانید در همین صفحه ابتدا در پکیج زیر ، هتل مورد نظرتان را انتخاب نمایید و سپس از طریق فرمی که در زیر پکیج قرار دارد ( فرم استعلام قیمت و شرایط اقساط )  شرایط سفرتان را برای ما بنویسید تا همکاران ما در اولین فرصت شما را نسبت به قیمت اقساط و نحوه بازپرداخت اقساط مطلع نمایند .

You did not select a valid table ID to be rendered via the "Tablenator - Advanced Tables for WordPress & WP Bakery Page Builder" plugin!

فرم استعلام قیمت و محاسبه اقساط

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

تورهای دور آسیا

خدمات اخذ ویزا

مجله آسیا گردی

تور چابهار اقساطی

بندر تاریخی چابهار در جنوب شرقی سیستان و بلوچستان قرار دارد. این بندر در خط ساحلی دریای مکران و اقیانوس هند واقع شده است. علاوه بر موقعیت بازرگانی بندر چابهار، جاذبه‌های طبیعی و بناهای باستانی آن گردشگران زیادی را مشتاق خود می‌کند.

 

کوه‌های مینیاتوری

منطقه‌ای کوهستانی در چابهار واقع شده است که به خاطر ظاهر زیبایش «کوه‌های مینیاتوری» یا «کوه‌های مریخی» نامیده می‌شوند. ارتفاع این کوه‌ها بین ۲۰ تا ۱۰۰ متر متغیر است و قله‌های نوک‌تیزی دارند. این کوه‌‌ها از رسوبات آهکی آبزیان، شامل ماهی‌ها و انواع سخت‌پوستان در طی زمان ایجاد شده و بر اثر فرسایش طی دوران‌ها به این شکل عجیب و نوک‌تیز درآمده است.

تالاب لیپار

«تالاب لیپار» را به خاطر رنگ آبش «تالاب صورتی» نیز می‌نامند. علت رنگ این «تالاب» پلانگتون‌های موجود در آب است. رنگ تالاب در طول سال کمی تغییر کرده و در زمستان، پررنگ‌ترین حالت را دارد.

این تالاب دارای تنوع زیستی پرندگان مختلف نیز هست. از جمله فلامینگو، حواصیل، باقرقره، عقاب و تیهو. از دیگر تفریحات این تالاب، شترسواری در محوطه‌های اطراف آن است.

روستای تیس

روستای «تیس» در نزدیکی چابهار دارای بناهای طبیعی و تاریخی قابل توجهی است. از جمله «غارهای بان مسیتی»، «قلعه‌ی پیروز گت»، «مسجد جامع تیس» و «قلعه‌ی پرتغالی‌ها».

 

قلعه‌ی پرتغالی‌ها

روستای «تیس» در گذشته بندر مهم و راهبردی شناخته می‌شده است. به همین سبب، یکی از چندین «قلعه‌ی پرتغالی‌ها» در ایران، در این روستا ساخته شده بوده و بقایای این قلعه یادگار دوران پر رونق این روستاست.

 

غارهای بان مسیتی

«غارهای بان مسیتی»  یک مجموعه غار، شامل یک غار طبیعی و دو غار مصنوعی زیباست که یک آرامگاه گچی را نیز در دل خود دارند.

 

قلعه‌ی پیروز گت

«قلعه‌ی پیروز گت» به دوره‌‌ی ساسانیان و اشکانیان برمی‌گردد. این قلعه بر روی یک تپه در دل دره‌ی تیس واقع شده است.

مسجد جامع تیس

«مسجد جامع تیس» ظاهری رنگارنگ شبیه به مساجد پاکستان و هند دارد و مانند مساجد اهل سنت دارای یک مناره است. بازدیدکنندگان از تماشای این مسجد رنگارنگ، با شیشه‌های رنگی و در و دیوار قرمز آن سیر نمی‌شوند.

 

 

کوه گِل افشان

یکی از جاذبه‌های طبیعی چابهار، «کوه‌های گِل‌افشان» است. این کوه‌ها به سبب ظاهر و شرایط جالبشان محبوب هستند. یکی از آشناترینِ این کوه‌ها که در نزدیکی روستای «تنگ» واقع شده است، دارای ارتفاع و قطر قاعده‌ی ۱۰۰ متر است. در قله‌ی این تپه، یک گودال به دهانه‌ی ۱ متر و عمق ۰.۵ متر وجود دارد، که هر یک دقیقه یک‌ بار مقداری گل با صدای جالبی مانند ترکیدن حباب به بیرون پرتاب می‌کند. گل‌هایی که از زمین می‌جوشند، دارای خاصیت درمانی هستند و در سفالگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

درختان انجیر معابد

چابهار و به طور کلی سیستان و بلوچستان دارای درختان بومیِ بسیار زیبایی به نام «انجیر معابد» هستند. این درختان در محیط‌های کم آب دوام می‌آورند. ریشه‌های سخت «انجیر معابد» از دل زمین بیرون زده و در هم پیچیده است.

منطقه‌ی گاندو

در منطقه‌ی حفاظت‌ شده‌ی «گاندو» حیواناتی مانند تمساح پوزه کوتاه، بز کوهی و قوچ تحت حفاظت به زندگی عادی خود مشغولند. رودخانه‌ی «باهوکلات» از این منطقه می‌گذرد و به دریای عمان سرازیر می‌شود.

 

بندر گواتر

همان‌طور که می‌دانید، «بندر گواتر» در منتهی الیه جنوب شرقی ایران و در انتهای جاده‌ی چابهار واقع شده است. این بندر زیبا در کنار مرز ایران و پاکستان و در نزدیکی خلیج «جیونی» قرار دارد. برای تماشای « جنگل‌های حرا» به این نقطه سفر کنید و از تماشای این درختان اعجاب‌انگیز و پرندگان بومی این منطقه لذت ببرید.

 

بازار بلوکان

بازار سنتی چابهار «بلوکان» نام دارد. بلوک، جمع بلک و به معنی مادربزرگ، یا زن است. از آن‌جایی که مادران دستفروش در این بازار بساط کرده و محصولاتشان را می‌فروشند، نام «بلوکان» بر آن نهاده شده است.

انواع صنایع دستی سیستان و بلوچستان را  می‌توان در این بازار خرید. از پوشاک سنتی استان تا صنایع حصیری و چوبی و تزئینی.

 

ساحل دریا بزرگ

ساحل دریا بزرگ تفرجگاهی ساحلی است که دارای چشم‌اندازی زیبا به اقیانوس بی‌انتهای هند است. «ساحل آب‌فشان» که در شرق این تفرجگاه واقع شده است، ساحلی صخره‌ای است که امواج وارده به آن با شدت به سمت آسمان پرتاب می‌شوند و تبدیل به یک جاذبه‌ی گردشگری محبوب در بین گردشگران شده است.

 

ساحل رمین

تصور می‌شود «ساحل رمین» تنها ساحل ایران با قابلیت موج‌سواری است. در کنار این ساحل، اسکله‌ی محلی واقع شده است که قایق‌های ریز و درشت ماهیگیری در آن پهلو گرفته و در بازار محلی همان‌جا به فروش ماهی می‌پردازند.

 

ساحل بریس

همانند «ساحل رمین»، «ساحل بریس» نیز دارای اسکله‌ است و ماهیگیران صید روزانه‌شان را در بازار مجاور همین ساحل شنی زیبا می‌فروشند. «ساحل ریس» بین دو دماغه‌ی «زرین سر» و «مچ کُر» واقع شده است. کوه‌های مشرف بر این ساحل مناظر پانومارای زیبایی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

درک

بدون اغراق زیباترین ساحل چابهار و شاید جنوب ایران را می‌توان «ساحل » درک دانست. در این ساحل، صحرا و دریا به یکدیگر می‌رسند و هیچ حایلی میان این دو نیست.  تماشای غروب آفتاب از ساحل درک دلتان را پر از نور خواهد کرد. در سفر به چابهار «درک» را حتما در لیست بازدیدهایتان قرار دهید. پشیمان نخواهید شد.

اسکله‌ی چابهار

برای آن دسته از گردشگرانی که هوس آب‌تنی و استراحت در ساحل کرده‌اند، اسکله‌ی چابهار و پلاژ آن گزینه‌ی مناسبی است. این خط ساحلی در کنار خلیج چابهار قرار دارد و اسکله‌ی قایق‌های ماهیگیری مردم بومی نیز در همین مکان ساخته شده است.

 

بندر کنارک

برخلاف سواحل شرقی چابهار شامل «رمین»، «بریس» و «چابهار» بندر «کنارک» که در غرب این منطقه قرار گرفته است، دارای اسکله‌ای سنگی به طول ۵/۳ کیلومتر است که در دریا پیش‌ رفته است. بندر «کنارک» بندر مهم ماهیگیری چابهار است و تعداد بیشتری قایق ماهیگیری در این منطقه مشغول به فعالیت هستند.

 

مراکز خرید منطقه‌ی آزاد چابهار

چابهار جزو مناطق آزاد تجاری محسوب می‌شود و بسیاری از بازدیدکنندگان برای خرید پوشاک، پارچه، لباس محلی، لوازم آرایش و … به مراکز خرید چابهار سر می‌زنند.

انواع بازارها و مرکز خرید بزرگ و کوچک در چابهار وجود دارد که می‌توان از جمله بهترین‌های آن‌ها، مراکز خرید «صالحیه»، «تیس»، «صالحیار»، «پردیس»، «فردوسی» و «ابریشم» را نام برد.

 

هتل‌های چابهار

هتل ۵ ستاره‌ی «لیپار» با منظره‌ای به دریا بهترین هتل چابهار است. «هتل لیپار» تمام امکانات یک هتل لوکس را از استخر و سونا و سالن ورزش گرفته تا مرکز غواصی و بازی‌های آبی برای شما فراهم کرده است.

هتل ۴ ستاره‌ی «لاله» نیز در ساحل قرار دارد. هتل دارای دارای دو طبقه و حدود ۴۰ اتاق است. رستوران هتل لاله دارای منوی متنوعی است و محیطی آرام و ساکت دارد.

«هتل فردوس»، «هتل ونوس» و اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی «دُر بلوچ»، «بلوچ‌زاده»، «پرهیزگار» و «آژ» نیز از گزینه‌های خوب اقامت در چابهار هستند.

غذاهای چابهار

غذاهای چابهار مانند اکثر غذاهای جنوبی و سیستانی دارای طعم تند و تیز و عطر قوی هستند. می‌توان گفت که غذاهای چابهار تحت تاثیر غذاهای رنگارنگ و پرادویه‌ی پاکستان و هندوستان قرارگرفته و در کنار طعم عالی، رنگ و لعاب بسیار خوبی هم دارد.

«پلو زعفرانی» از جمله غذاهایی که از پاکستان به ایران آمده است. عطر و رنگ این غذا دل همه را می‌برد و با اولین بار سفارش، شما را به مشتری پروپاقرصش تبدیل خواهد کرد. «پلو زعفرانی» ترکیبی از برنج، زعفران، میخک، فلفل سیاه و قرمز، فلفل سبز، سیر و پیاز است. «پلو زعفرانی» را با ماهی، میگو و یا مرغ میل می‌کنند.

«کراهی میگو» خوراکی است که با میگو، پیاز، گشنیز و ادویه درست می‌شود. این غذا یکی از خوش‌طعم‌ترین غذاهای بر پایه‌ی میگو است.

«تنورچه» گوشت طعم‌دار شده و کباب شده در تنور است. این غذای رسمی با برنج یا بدون آن میل می‌شود. برای طبخ «تنورچه» دو حالت وجود دارد. یا گوشت را به سیخ کشیده و یا در شکمبه‌ی گوسفند می‌پیچند. در هر دو حالت نتیجه بسیار خوش‌طعم خواهد بود.

«تباهگ» گوشت نمک‌ سود شده با دانه‌های کوبیده‌ی انار است که تاریخچه‌ی باستانی دارد. برای میل کردن، آن را درون آب پخته و با آب باقی‌مانده برنج بار می‌گذارند.

«دوغ پا» ترکیب لپه و گوشت و رب و ادویه است که با دوغ پخته می‌شود. هنگامی که غذا جا بیافتد هیچ فرقی با قیمه ندارد اما طعم بسیار خوب و متفاوتی دارد.

«شیرینی چنگال» و «حلوای کنک» و «خوراک خرما» میان وعده‌های پر انرژی و خوش طعمی هستند که با خرما درست می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button