تور بلغارستان اقساطی

توجه داشته باشید این صفحه مخصوص فروش تورهای مسافرتی اقساطی میباشد ، چنانچه شما قصد خرید تورهای مسافرتی بصورت نقدی را دارید ، پیشنهاد میکنیم از طریق تماس تلفنی با همکاران ما در شرکت قیمت را دریافت کنید و در چنانچه قصد خرید تور بصورت اقساطی را دارید ، میتوانید در همین صفحه ابتدا در پکیج زیر ، هتل مورد نظرتان را انتخاب نمایید و سپس از طریق فرمی که در زیر پکیج قرار دارد ( فرم استعلام قیمت و شرایط اقساط )  شرایط سفرتان را برای ما بنویسید تا همکاران ما در اولین فرصت شما را نسبت به قیمت اقساط و نحوه بازپرداخت اقساط مطلع نمایند .

هتلدرجهخدماتنوع اتاققیمت
PERLAصبحانهمراجعه به فرم زیرSTD
BONITAصبحانهمراجعه به فرم زیرSTD
SHIPKAصبحانهمراجعه به فرم زیرSTD PARK VIEW
BONITAصبحانه ناهارمراجعه به فرم زیرSTD
PALMAصبحانه ناهارمراجعه به فرم زیرSTD
PERLAصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرSTD
LILIAصبحانهمراجعه به فرم زیرSTD PARK VIEW
SHIPKAصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرSTD PARK VIEW
ROYALصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرSTD PARK VIEW
ATLASUALLمراجعه به فرم زیرSTD
ARENAصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرSTD
ADMIRALصبحانهمراجعه به فرم زیرSTD SEA VIEW
LILIAصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرSTD PARK VIEW
ADMIRALصبحانهمراجعه به فرم زیرSTD SEA VIEW
ASTERAUALLمراجعه به فرم زیرSTD
KALIAKRAUALLمراجعه به فرم زیرSTD PARK VIEW
AZALIAUALLمراجعه به فرم زیرSTD
ASTERAUALLمراجعه به فرم زیرLUX ROOM
ASTOR GARDENUALLمراجعه به فرم زیرSTD PARK VIEW
MELIA GRAND HERMITAGEصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرPARK VIEW
MELIA GRAND HERMITAGEصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرSEA VIEW
MELIA GRAND HERMITAGEصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرLEVEL ROOM
MELIA GRAND HERMITAGEصبحانه ناهار شاممراجعه به فرم زیرLEVEL JUNIOR SUIT

فرم استعلام قیمت و محاسبه اقساط

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

تورهای دور آسیا

خدمات اخذ ویزا

مجله آسیا گردی

تور بلغارستان اقساطی

بلغارستان کشوری بزرگ در شرق اروپا و در همسایگی ترکیه است. کوه‌های زیبای بالکان، سواحل طلایی دریای سیاه و شهرهای پرجنب‌وجوش بلغارستان آن را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری اروپای شرقی در طی سال‌های اخیر تبدیل کرده است. رشد سریع اقامت‌گاه‌های جذاب ساحلی و پیست‌های اسکی آن گواهی بر این مدعاست.

 شهرهای بزرگ بلغارستان، چهره‌ی ‌سرد و خسته‌ی دوران کمونیستی را کنار گذاشته و به شهرهایی درخشان و زنده تبدیل شده‌اند. جاذبه‌های فرهنگی، مراکز خرید متنوع و زندگی شبانه‌ی پرجنب‌وجوش این شهرها، گردشگران را ذوق‌زده و سرحال نگه می‌دارد. در عوض، شهرهای کوچک بلغارستان همان روح و اعتبار کهن‌سال بلغارستان را حفظ کرده‌اند و نشان‌دهنده‌ی سنت‌های دیرین این کشور زیبایند.

رشته‌کوه‌های بلغارستان با طبیعت بکر و حیات وحشش،کوهنوردان و کوله‌گردان زیادی را جذب خود می‌کند. طبیعت‌گردان به ذوق تماشای دریاچه‌ها وآبشارها، و به امید دیدن خرس‌ها، سیاه‌گوش‌ها و گرگ‌های این منطقه، هر ساله به این مناطق سفر می‌کنند.

بلغارستان خانه‌ی ۷ میراث جهانی یونسکو است.

  • شهر باستانی ۳۰۰۰ ساله « نسه‌بار» محل استقرار تمدن تراکیان‌ها بوده و در قرن ۶ میلادی تبدیل به یک مستعمره‌ی یونانی شد.
  • «کلیسای بویانا» یک کلیسای قرون وسطایی ارتدوکس است که در محدوده‌ی صوفیه قرار دارد. موزه‌ی این کلیسا بسیار دیدنی است.
  • «سوارکار مادارا» کوهی صخره‌ای که نقشی از یک شوالیه‌ی سوار بر اسب را نشان می‌دهد که یک شیر را مغلوب خود کرده.
  • صومعه‌ی هزار ساله‌ی «ریلا» بزرگترین و مشهورترین صومعه‌ی ارتدوکس است. معماری ریلا تلفیقی از معماری عربی، بیزانسی، ماملوک، رومی است. حکاکی‌ها و نقوش پرزق‌وبرقی نیز دارد.
  • کلیسای صخره‌ای «ایوانوو» که مجموعه‌ای از نمازخانه، کلسیا و صوعه‌ است. این کلیسا در پارک طبیعی «روسنسکی» واقع شده است.
  • گورستان تراکیایی «کازانلاک» یک گورستان زیبا مربوط به دوران هلنی که دارای مقبره‌های تزئین‌شده است.
  • گورستان تراکیایی «اسوِشتاری» منطقه‌ی تاریخی فوق‌العاده‌ای که نمونه‌ای از معماری درخشان تمدن تراکیایی است.

به علاوه، بلغارستان دارای سه منطقه‌ی طبیعی ثبت شده در یونسکو است که شامل جنگل ساحلی بسیار قدیمی، پارک ملی «پیرین» و ذخیره‌گاه طبیعی «سِربارنا» می‌شود.

صوفیه

پایتخت پهناور بلغارستان پر است از تضادهای ترکیب‌شده با هم. در گوشه‌های شهر بناهای یادبود زیادی از دوران خشن کمونیستی موجود هستند. به مرکز شهر که نزدیک‌ می‌شویم، بقایای باستانی قلعه‌ی «سِردیکا» و کلیسای رومی – بیزانسی «سنت جورج» را می‌بینیم که در سایه‌ی ساختمان شهرداری استالینی نشسته‌اند. از سوی دیگر گنبدهای نمادین ارتدکس و بناهای طلاکاری شده کلیسای جامع «الکساندر نوسکی» در زیر کوه‌های پر از برف کوه «ویتوشا» از دور می‌درخشد. همین ترکیب دوران تاریخی مختلف، صوفیه را برای هر سلیقه‌ای جذاب و دیدنی کرده است.

وارنا

«وارنا» را به سواحل آفتابگیرش می‌شناسند. چه در بین مردم شهرهای کوچک و بزرگ و چه در بین گردشگران، وارنا جای خودش را به عنوان یک شهر توریستی ساحلی باز کرده است. اما جاذبه‌ی وارنا فقط به این محدود نمی‌شود؛ وارنا دارای پیشینه‌ی تاریخی و معماری قابل توجهی است. می‌توان گفت حمام‌های رومی در حال فروپاشی و معماری پیچیده‌ی ارتدکس (مانند کلیسای جامع خوابگاه مادر خدا)، این شهر را برای عاشقان تاریخ و فرهنگ تبدیل به یک قطب گردشگری کرده است.

سواحل وارنا همیشه سرشار از زندگی است. گردشگران پس از یک حمام آفتاب دلچسب و استراحتی عمیق، شب‌ها به سراغ کلاب‌ها و کافه‌های پرجنب‌وجوش ساحلی می‌روند.

وِلیکو تِرانوو

«ولیکو ترانوو» شهر افسانه‌ای تزارها و پایتخت قدیمی بلغارستان در ۵۰۰ سال پیش بوده‌ است. این شهر خوش‌آب‌وهوا و کوهپایه‌ای به واسطه‌ی رودخانه‌ی پرپیچ‌وخم «یانترا» به دو بخش تقسیم شده است. خانه‌های زیبای این منطقه با سقف‌های شیروانی آجری‌رنگ در دامنه‌ی کوه‌های شمالی سرسبز بلغارستان ساخته شده‌اند و منظره‌ی بسیار چشم‌نوازی را ایجاد کرده‌اند. کوچه‌های سنگ‌فرش زیبا و خانه‌های نیمه‌چوبی این شهر قدیمی یکی از نمونه‌های برجسته دوران «مدرسه‌ی ادبی ترانوو» است که با رونق گرفتن دومین امپراتوری بلغارستان در قرون وسطی ایجاد شده است. عمارت «تزارِوِتس» و کلیساهای باشکوه دوران بیزانس از جمله آثار باستانی این شهر هستند.

ژِراونا

«ژراونا» تصویری خام از یک زندگی روستایی است. زیبایی این مکان به خانه‌های چوبی – سنگی و کوچه‌های سنگفرش آن در دامنه‌ی کوه‌های بالکان و در میان جنگل‌های انبوه کاج و نارون است. خانه‌ی «یوردان یوکوف» و کلیسای « نیکلاس مقدس» از جاذبه‌های دیدنی ژراونا هستند. پارک «آگوست دوبرومیریتسا» نیز مکانی است که هر ساله جشنواره‌ی غذاها و لباس‌های محلی بلغارستان در آن برگزار می‌شود.

بورگاس

«بورگاس» یکی از مناطق محبوب ساحلی در جنوب دریای سیاه است. این منطقه‌ی مدرن، در مقابل مناطق باستانی بلغارستان قرار می‌گیرد. انواع جشنواره‌های معروف و پرجنب‌وجوش موسیقی بلغارستان در این شهر برگزار می‌شوند؛ مانند «روح بورگاس» که هر ساله تابستان‌ها به اجرا درمی‌آید.

ساحل شمالی شنی بورگاس در بین گردشگران بسیار محبوب است. علاوه بر آن دریاچه‌های سه‌گانه‌ی بورگاس شامل بهشت پرندگانِ «وایا» و آب‌شور «آتاناسوسکا» برگ برنده‌ی بورگاس در جذب طبیعت‌دوستان است.

بانسکو

ارزشمندترین پیست اسکی و ورزش‌های زمستانی بلغارستان متعلق به «بانسکو» است. امکانات رفاهی، ورزشی و تفریحی این منطقه می‌تواند تمامی خواسته‌های شما را از یک تعطیلات زمستانی برآورده کند. هتل‌های مجلل، کافه‌های دلنشین و میخانه‌های معتبری در این منطقه خدمت‌رسانی می‌کنند.

پامپوروو

شهر کوهستانی «پامپوروو» تلفیقی از جنگل‌های کاخ و کوهستان‌های پوشیده ار برف است. این منطقه در نزدیکی مرز یونان قرار دارد. پامپوروو در تمام سال میزبان گردشگران است. در فصل تابستان گزینه‌ای مناسب برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی در دل جنگل سرسبز است. در زمستان نیز پیست اسکی و ورزش‌های زمستانی را در اختیار قرار می‌دهد.

پیرین

پارک ملی «پیرین» از میراث یونسکو، منطقه‌ای کوهستانی با پوشش جنگل‌های کاج و صنوبر و دارای ۱۸۶ دریاچه‌ی عظیم کوهستانی است. خرس، بزهای وحشی و گوزن‌ از جمله حیوانات حفاظت‌شده‌ی این پارک ملی هستند. این منطقه با طبیعتی شکوهمند، بهشت کوهنوردان است.

بلودرادچیک

شهر «بلودرادچیک» را به قلعه‌‌های قرون وسطایی‌ و مجسمه‌های طبیعی صخره‌ای‌اش می‌شناسند. قلعه‌های «بلودرادچیک» و «بابا ویدا»، غار «ماگورا» نمونه‌هایی از این جاذبه‌های دیدنی هستند. نقاشی‌ها و دیوارنگاره‌های غار ماگورا به پیش از تاریخ برمی‌گردد. صخره‌های آجری رنگ بلودرادچیک شبیه به مجسمه‌های مدرن از صورت انسان‌هاست. تا آنجا که مردمان محلی را به ساخت داستان و افسانه از آن‌ها واداشته است.  اما زیبایی این‌ صخره‌ها در این است که به دست طبیعت به این شکل درآمده‌اند.

پلوودیو

شهر «پلوودیو» بر روی بیش از هفت تپه در امتداد رودخانه‌ی زیبای «ماریتسا» ساخته شده است. این شهر دامنه‌ی وسیعی از مناظر تاریخی را در بر می گیرد؛ شامل آمفی تئاترهای رومی، قلعه‌های تراکیایی، بناهای باشکوه زمان «کروم ترسناک»، کلیساهای مرمت‌یافته‌ی ملی و … زندگی شبانه‌ی پلوودیو در بین کوله‌گردان زبانزد است.

پرپریکون

نشانه‌هایی از اسکان انسان‌های اولیه در ۷۰۰۰ سال پیش در تپه‌های «پرپریکون» وجود دارد. رهبانان عصر مس از این تپه‌ها برای ادای مراسم مذهبی استفاده می‌کردند. قبایل تراکیایی نیز در این محدوده به ساخت‌وساز برای زندگی و اعمال مذهبی پرداخته بودند. آثار و یافته‌های ارزشمندی نیز از دوران‌های مختلف این منطقه در موزه‌ی باستان‌شناسی «کاردژالی» پرپریکون به نمایش گذاشته شده‌اند.

سواحل دریای سیاه

تفریحات ساحلی و ورزش‌های آبی بلغارستان، خستگی یک سال را از تن شما به‌در می‌کند. سواحل شنی و زیبای دریای سیاه فرصت خوبی برای حمام آفتاب و بازی‌های ساحلی است. تورهای خوراک‌گردی کشتی‌های کروز دریای سیاه نیز تجربه‌ای عالی برای آشنایی با غذاها و نوشیدنی‌های محلی و بین‌المللی در بلغارستان است.

هتل‌های شیک و لوکس، رستوران‌های دنج یا مجلل، کافه‌ها و میخانه‌های ساحلی تمامی خواسته‌های یک گردشگر آفتاب‌دوست و خوش‌ذوق را برآورده خواهند کرد.

غذاهای بلغارستان

غذاهای محلی بلغارستان به خاطر انواع سبزیجات تازه، پنیرهای باکیفیت و ماست‌های آن معروفند. می‌توان گفت طبع مردم بلغارستان شبیه به سایر کشورهای حوزه‌ی بالکان و اطراف دریای سیاه است؛ مانند ترکیه و یونان.

«سالاد شوپسکا»، «سوپ تاراتور»، «شکمبه شوربا»، «چوشکا بیورِک»، «مادراجیسکو»، «پالاچینکا» و «کباپچه» در لیست بهترین و محبوب‌ترین غذاهای محلی بلغارستان قرار دارند.

«سوپ تاراتور» سوپی سرد و متشکل از خیار، ماست، زیتون و سیر است.

همانطور که از نام «شکمبه شوربا» برمی‌آید روده‌ی پر شده گوسفند است که معمولا برای رفع خماری در صبحانه خورده می‌شود. این غذای تند و تیز و پر ادویه را با سرکه،، روغن زیتون و … طعم‌دار می‌کنند.

«چوشکا بیورِک» فلفل‌های سرخ‌شده و پرشده با پنیر و تخم‌مرغ پخته هستند. نسخه‌ی غیر گیاهی آن نیز با گوشت و برنج پرمی‌شود.

«مادراجیسکو» خوراکی از پیاز و فلفل سرخ‌شده و پنیر بلغاری است.

«پالاچینکا» را پنکیک بلغاری می‌نامند. این پنکیک را به صورت شیرین، یا شور و پنیری در اکثر وعده‌های غذایی می‌توان سرو کرد.

«کباپچه» به کباب خودمان شباهت زیادی دارد. عموماً مخلوط گوشت گوساله و خوک به همراه ادویه و سبزیجات است. کباپچه را با سیب‌زمینی سرخ‌کرده و پوره‌ی گوجه‌فرنگی میل می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button