تور مالدیو از شیراز

تور مالدیو از شیراز

تور مالدیو در این سالها برای ایرانی ها جایگاه ویژه ای یافته است. مالدیو سرزمینی رویایی است که طرفداران خاص خود را دارد. اگر شما برای ماه عسل و یا ریلکس کردن، دنبال مقصدی هستید، مالدیو را به شما پیشنهاد می دهیم . آسیا گردی ، افتخار دارد ، آژانس پلیکان پرواز آسیا را معرفی کند . آژانس پلیکان پرواز آسیا مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیاست. برای دانستن در مورد مالدیو با ما همراه باشید …

جغرافیای مالدیو در تور مالدیو

مالدیو همسایه جنوب غربی هندوستان است. این کشور در میان آبهای اقیانوس هند واقع شده است. کل این سرزمین ، بهترین پدیده های طبیعی را برای عرضه دارد. درختان گرمسیری که روی سواحل سایه افکنده اند، مسافران را به آرامش دعوت میکنند. مالدیو کوچک ترین سرزمین به لحاظ مساحت خشکی است. در واقع مساحل مالدیو برابر با سیصد کیلومتر مربع است . جمعیت این کشور هم در میان کشورهای آسیایی و مسلمان کمترین است. تعداد مردمان مالدیو تقریبا 427000 نفر است. مالدیو کوچکترین کشور مسلمان نیز هست.

کمی درباره محیط زیست مالدیو در تور مالدیو بدانیم

کمترین ارتفاع از سطح دریا را کشور مالدیو دارد. کمترین میزان ارتفاع این سرزمین در حدود یک متر و نیم است. مرتفع ترین خشکی مالدیو هم در حدود دو متر و نیم ارتفاع دارد. با توجه به پدیده گرمایش زمین ، امکان از بین رفتن مالدیو وجود دارد.

maldives10 شکل خاص هتلها در تور مالدیو

ابتکار جالب نخست وزیر مالدیو

در سال 2009 میلادی ، محمد ناشید ، دست به کار جالبی زد. وی جلسه هیئت دولت را زیر آب برگزار کرد. تا توجه جهانیان را به موضوع آب شدن یخها و بالا آمدن سطح آب جلب نماید. از آنجایی که نود و نه درصد از خاک مالدیو را آب تشکیل میدهد، این نگرانی بسیار بجاست.

امور اقتصادی و مالی کشور مالدیو

زمانی که تور مالدیو را برمیگزینید ، چند چیز به چشم شما میاید. وفور صیادی و صدف. در مجموع اقتصاد مالدیو از سه بخش تشکیل شده است:

 • کشاورزی
 • صیادی ( ماهی )
 • گردشگری

در میان تمامی محصولات دنیا، مالدیو در تولید محصولات زیر موفق است:

 • ماهی
 • نارگیل
 • ذرت
 • ارزن
 • سیب زمینی شیرین
 • میوه های استوایی
 • گوشت
 • کشتی سازی
 • و از همه مهمتر برای مردم ، صنایع دستی است.

maldives9

کمی درباره ماله به عنوان پایتخت در تور مالدیو

ماله کوچک و زیبا ، پایتخت مالدیو است. اینجا شهری کوچک است که مذهب نقشی قوی دارد. مذهب مردمان مالدیو اسلام سنی است. در تور مالدیو شهر ماله را به عنوان مقصد گردشگری معرفی نمی کنیم. چرا که اگر با همکاران ما در آژانس پلیکان پرواز آسیا تماس بگیرید خواهند گفت. این شهر به دلیل حفظ شعائر مذهبی برای گردشگران محدودیت ایجاد میکند. این شهر بزرگترین شهر در کشور مالدیو است.

عمده ساختمانهایی که در ماله وجود دارند ؛

 • سازمان تامین اجتماعی
 • کاخ پادشاهی
 • اداره مالیات
 • فروشگاه های مدرن
 • تعدادی هتل معمولی
 • ساختمان های اداری و دولتی
 • فرودگاه بین المللی باندرانیکی ماله
 • مسجد جامع ماله

نام ماله از چه ریشه گرفته است ؟

وقتی به جستجوی نام ماله می پردازیم ، متوجه ریشه سانسکریتی آن میشویم. ریشه ماله به کلمه « مالاهای» به معنای خانه ای باشکوه است. خانه باشکوه در واقع اشاره به کاخ پادشاهی دارد. با توجه به متون به دست آمده ، در میان بازرگانان و ملوانان ایرانی و عرب، نام مالدیو دیباجات بوده است.

ملایی به نام یوسف تبریزی در سفر که به این کشور داشت، مردم را به اسلام دعوت کرد. وی اهل ایران بود و در جهانگردیهایش پا به این سرزمین گذاشت.

تماشای مسجد جامع ماله در تور مالدیو

سال ساخت مسجد جامع ماله به 1965 میلادی باز میگردد. اینجا قدیمی ترین مسجد کشور مالدیو است. در ساخت مسجد از سنگهای مرجانی استفاده شده است. دیوارهای مسجد با تذهیب تزیین شده است . زیبایی مسجد به حدی است که در سال 2008 میلادی در لیست یونسکو ثبت شد.

maldives8 نمایی از یکی از اقامتگاه ها در تور مالدیو

آموزش و پرورش در مالدیو

نظام آموزش و پرورش مالدیو ، از سیستم بریتانیا برگرفته شده است. با تلاشهایی که صورت گرفته است ، 98 درصد جمعیت این سرزمین باسواد هستند. تنها دو درصد هنوز بیسواد هستند. این مقدار از باسوادی ، در میان کشورهای جنوب شرق آسیا کم نظیر است.

بخشهای تشکیل دهنده پرچم مالدیو :

پرچم مالدیو از سه بخش تشکیل شده است:

 • هلال
 • کادر سبز رنگ
 • کادر سرخ رنگ

هلال که نماد دین اسلام است . همان طور که گفتیم ، مالدیو کشوری مسلمان است. کادر سبز رنگ اشاره به سبز رنگ بودن طبیعت مالدیو و نخلهای زیبایش دارد.کادر سرخ رنگ هم نماد خونهایی است که به بهای آزادی ریخته شده است.

چه روزهایی در مالدیو تعطیل هستند ؟

مالدیو همان طور که گفتیم کشوری سنی مذهب و مسلمان است. روزهای آدینه و شنبه در این کشور روزهای تعطیلی هستند. از طرفی در دنیا هم ، روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است !

درتور مالدیو آیا امنیت برقرار است ؟

از نظر گردشگرانی که به این سرزمین پای گذاشته اند، همه جا امنیت وجود دارد. مسافران محترم آژانس پلیکان پرواز آسیا، با خیال راحت تور مالدیو را خریداری میکنند. این کشور یکی از امن ترین کشورها برای مسافران است.

استراحت در جوار سواحل مرجانی در تور مالدیو :

استراحت در کنار صخره های مرجانی کهنسال در ساحل لذت دیگری دارد. شنهای ساحلی مالدیو از شنهای روشن و سپید است. یکی از ویژگیهای تور مالدیو این است که 5% سواحل دنیا را سواحل مرجانی تشکیل می دهند. پس شما با سفر به سرزمین مالدیو، پدیده ای نارد را تجربه خواهید کرد.

تنوع ماهی های اقیانوسی در تور مالدیو

آبهای مالدیو ، مامن انواع طوطی ماهیهاست. وجود این ماهیها در بقای اکوسیستم منطقه ای اهمیت بسزایی دارد. همچنین آبهای اقیانوس هند ، خانه جانداران زیبای دیگری هم هست :

 • کوسه نهنگ 18 متری
 • دلفین
 • لاک پشتهای دریایی

maldives4 بخشی از امکانات هتلها در تور مالدیو

تنوع غذاها در تور مالدیو

حالا که به سرزمین مالدیو پاگذاشته اید، کمی جسارت به خرج دهید . غذاهای محلی این کشور را حتما بچشید. در تهیه غذاهای محلی از ماهی ها ، میوه ، میوه نارگیل و ادویه های خاص استفاده میشود. ماهی تُن زرد باله که نام دیگر آن گیدر است. یکی از خوش مزه ترین ماهیهای تُن در دنیاست.

نمادهای کشور مالدیو

درخت نارگیل را که قبلا هم اشاره کردیم ، پرکاربردترین درخت در مالدیو است. سن برخی از آنها به یکصد سال هم بالغ میشود. مردمان محلی از تمامی قسمت های این درخت استفاده می کنند. برای مثال ، چوب تنه درخت نارگیل برای قایقهای محلی مالدیو استفاده می شود. نام این قایقها در زبان محلی دهونی است.

گیاه رز صورتی هم ، گل ملی مالدیو است. هم چنین ماهی تن زرد باله هم ، حیوان ملی این کشور است.

حوادث طبیعی هم در مالدیو روی می دهد

در سال 2004 متاسفانه زلزله مهیبی روی داد. کانون این زلزله سواحل سوماترا بود. شدت زلزله در مقیاس ریشتر ، 9 درجه بود. تسونامی عجیب و بزرگی پس از زلزله به وجود آمد. متاسفانه موج زلزله از اندونزی به مالدیو رسید و خسارات عمده ای را وارد نمود. علاوه بر کشته هایی که برجای گذاشت، ساختمانها و اقتصاد مردمان مالدیو را تخریب نمود.

این تسونامی سبب آوارگی بیش از پانزده هزار نفر شد. تعداد کشته ها در حدود هشتاد نفر اعلام گردید. و بیست و پنج انسان هم ناپدید شدند.

صدف و نقش بستن آن بر روی سکه های مالدیو

در ابتدای همین مقاله به وجود صدفها اشاره شد. در تور مالدیو ، شما با وفور این موجود نرم تن مواجه خواهید شد. زمانی که هنوز معمالات با اسکناس و سکه معمول نبود. از صدف برای معاملات استفاده می کردند. دلیل نقش بستن صدف روی مسکوکات، همین امر است.

تور مالدیو و خانه هایی از صخره های مرجانی :

در تور مالدیو شاید شما خانه هایی از جنس صخره های مرجانی ببینید.در زمان های گذشته ، ساخت خانه ها از مرجانها کاری معمول بود. اما امروزه به دلیل نقش حیاتی مرجانها، از این جانداران در ساخت و ساز استفاده نمیشود.

در تور مالدیو ، کرم ضد آفتاب از همه چیز واجبتر است :

در تور مالدیو ، شما به منطقه گرمسیری استوا پای گذاشته اید . جایی که زاویه اشعه خورشید نود درجه است. یعنی آفتاب مستقیم تر از این زاویه بر شما نمیتابد! مهم ترین چیزی که با خود همراه ببرید، کرم ضد آفتاب است.

کشور مالدیو از چه پدید آمده است ؟

جای جای مالدیو را که بگردید، آثار آتشفشانها را خواهید یافت. بر اساس تحقیقاتی که صورت پذیرفته است، فعالیتهای آتشفشانها، مالدیو را پدید آورده اند. قدمت گدازه ها در حدود 60 میلیون سال گذشته بوده است.

آیا تور مالدیو نیازمند صدور ویزا است ؟

در پاسخ به این سوال بایستی گفت ؛ خیر . ورود به مالدیو نیازمند صدور هیچ ویزایی نیست . شما به محض ورود به مالدیو ، مهر در پاسپورتتان دریافت می کنید. ویزایی برای شما صادر نمی شود. برای دریافت اطلاعات در مورد انواع تور مالدیو به ویژه تور ترکیبی مالدیو و سریلانکا با همکاران ما در تماس باشید .

پکیجهای پیشنهادی

تورهای دور آسیا

خدمات اخذ ویزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button